Facebook Google+ Twitter

Weź udział w ankiecie na temat Wiadomości24.pl

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-06-03 08:27

O serwisie dziennikarstwa obywatelskiego powstają prace naukowe. Poniżej treść listu jaki wystosowała do Was autorzy Anna Stokowska, studentka Centre for Social Studies przy Polskiej Akademii Nauk. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym badaniu.

Logo Wiadomości24.pl. / Fot. screenSzanowny Panie, Szanowna Pani.
Nazywam się Anna Stokowska i chciałabym zaprosić Pana/Panią do uczestnictwa w badaniu dziennikarstwa internetowego. Jestem absolwentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim (skończyłam m.in. socjologię), a teraz studiuję w Centre for Social Studies przy Polskiej Akademii Nauk. Ankieta, o której wypełnienie Pana/Panią poproszę, powstała w celu zebrania danych do pracy dyplomowej pisanej w tej właśnie szkole. W przyszłości planuję także wykorzystać zebrany teraz materiał, jako podstawę do formułowania tez rozprawy doktorskiej.

Zwracam się zatem do Pana/Pani z prośbą o poświęcenie ok. 10 minut na wypełnienie ankiety zamieszczonej na portalu „ankietka.pl”. Ankieta jest oczywiście zupełnie anonimowa. Składa się ona z 26 pytań dotyczących korzystania z mediów (radia, telewizji, Internetu) oraz sposobu korzystania z portali dziennikarstwa internetowego – częstotliwości pisania i komentowania artykułów, zbierania informacji itp.
Żeby wypełnić ankietę wystarczy kliknąć w ten link , a po skończeniu pracy  kliknąć „wyślij ankietę” na dole strony. Ankiety można wypełniać do końca czerwca.

Pana/Pani pomoc jest dla mnie nieoceniona, a dane zebrane w ten sposób unikatowe – wciąż niewiele jest prac naukowych próbujących zbadać fascynujące i wciąż kształtujące się zjawisko dziennikarstwa obywatelskiego. Wypełniając tę krótką ankietę, przyczyni się Pan/Pani do lepszego zrozumienia internetowego fenomenu, który skłania rynek prasowy na całym świecie do podejmowania bezprecedensowych reform.

W ankiecie używam sformułowania „dziennikarstwo obywatelskie” dodając w nawiasie „internetowe”, ponieważ nie wiem jeszcze jak Państwo sami opisują swoją działalność. To zagadnienie jest przedmiotem badania uzupełniającego, do którego Pana/Panią również zapraszam.
Oprócz ankiety, przeprowadzam również zogniskowany wywiad on-line, który będzie polegał na rozmowie kilkunastu osób, zostawiających przez określony czas swoje wypowiedzi na specjalnie w tym celu założonym blogu. Ten wywiad służy właśnie dowiedzeniu się, co Państwo, dziennikarze obywatelscy (internetowi), myślicie o dziennikarstwie, które uprawiacie, jak widzicie jego przyszłość, jakie są wady, a jakie zalety tej aktywności w Internecie. Wpisów na blogu będzie można dokonywać w drugiej połowie czerwca, ale będą je mogli zostawiać jedynie zaproszeni uczestnicy. Dlatego, jeśli jest Pan/Pani zainteresowany(a) wzięciem udziału również w tej części badania, zapraszam do zgłaszania się na adres dziennikarstwo.internetowe@gmail.com. Zainteresowanym wyślę dalsze szczegóły i odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości.
Dziękuję jeszcze raz bardzo serdecznie za poświęcony mi czas oraz zainteresowanie moim badaniem. Pana/Pani zaangażowanie dużo dla mnie znaczy.

Z wyrazami szacunku,
Anna Stokowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

p.s. a co do prac magisterskich to są dostępne na uczelniach za zgodą autora :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

cześć! dzięki za wszystkie komentarze do ankiety... macie świętą rację! w ogóle nie pomyślałam, żeby dodać do opcji mieszkaniowej zagranicę! duży błąd.... ale następnym razem, jakbym się przymierzała to na pewno dodam i oczywiście zrobię do tego odpowiedni komentarz tym razem... :)

a tymczasem namawiam to tego, żeby jednak wypełnić ankietę zaznaczając województwo, które jest miejscem Waszego pochodzenia. na razie liczbę wypełnień mam dość więc każdy głos jest dużo wart, a przy interpretacji tej opcji będę wiedziała, żeby wziąć na poprawkę emigrację :)

co do lokalnych serwisów Moje Miasto - przyznaję, że nie wiedziałam, że stanowią taką silną opcję. Ale może to jest właśnie temat do porozmawiania na blogu, który założyłam do tego badania? jeśli macie jeszcze jakieś komentarze to przyjmuję każdą konstruktywną krytykę i sugestie :) naprawę może to być fajna okazja, żeby porozmawiać o tym jak pisanie obywatelsko-internetowe wygląda u nas... zapraszam do zgłaszania się!

jeszcze raz wielkie dzięki za udział i zainteresowanie!
ania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek niekoniecznie. Niektóre uczelnie dysponują PDF-ami.
Natomiast większość do zobaczenia tylko fizycznie... W czytelniach uniwersyteckich np ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.06.2008 07:51

:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

a Tusk namawiał żeby wracać :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.06.2008 07:32

Moje nie poszlo... :) Rowniez nie mieszkam w mazowieckim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

poszło ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Anny Stokowskiej :) Z przyjemnością wypełniłam ankietę. Zakradł się tam błąd przy pozycji 14, związanej z wcześniejszym pytaniem o częstotliwość oglądania TV. Podając odpowiedź - "w ogóle nie oglądam" jest rzeczą oczywistą, że w owym p. 14 pomijam odpowiedź na pytanie "jak często znajduję informację w telewizji". Niestety, żeby wysłać ankietę, wymagane jest udzielenie takiej odpowiedzi, a nie ma opcji "nigdy"
Ponadto na liście portali DO nie umieściła Pani sieci lokalnych serwisów o wspólnej nazwie Moje Miasto, które w sumie stanowią większą siłę, niż większość z wymienionych (o czym w zasadzie wspomina Emenefix). Zapraszam Panią - www.mmszczecin, www.mmsilesia ... lodz, krakow, warszawa, poznan, bydgoszcz, lublin, wroclaw, katowice i moje ulubione - www.mmtrojmiasto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwięksi pominięci. Bojkot :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.06.2008 23:32

Chcialem pomoc, ale... Autorka ankiety zapomniala o ekspatach. :) A oszukiwal nie bede, ze mieszkam np. w mazowieckiem, bo nie mieszkam. W sumie szkoda ze zapomniala, bo to moglby byc calkiem piekny rozdzial w Jej pracy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.