Facebook Google+ Twitter

Weź udział w Gadu-Dyktandzie razem z Wiadomościami24.pl!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-09-03 11:55

24 września internauci będą mogli sprawdzić swoją znajomość polszczyzny w drugiej edycji Gadu-Dyktanda, jedynej takiej akcji w polskim Internecie. Tekst przygotuje i przeczyta profesor Jerzy Bralczyk. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji dyktando pisało jednocześnie 15 tysięcy osób. Wiadomości24.pl są partnerem Gadu Dyktanda.

gadudyktando.pl / Fot. screen„H” czy „Ch”? Gżegżółka czy grzegżółka? Jak pisać „nie” z imiesłowami? Takie dylematy czekają uczestników tegorocznej edycji Gadu-Dyktanda, jedynej takiej akcji organizowanej wyłącznie przez Internet. Zabawa słowem, rywalizacja tysięcy internautów, wszystko to odbędzie się już 24 września podczas niecodziennej, ogólnopolskiej akcji w wirtualnym świecie. Profesor Jerzy Bralczyk przygotuje i przeczyta przez Internet tekst, który do ostatniej chwili pozostanie w ścisłej tajemnicy.

Tegoroczna edycja jest kontynuacją Gadu-Dyktanda z ubiegłego roku, w którym rekordowe 15 tysięcy osób rywalizowało między sobą o tytuł najlepszego znawcy polszczyzny. Akcja spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem internautów i mediów.

W jedynym polskim dyktandzie internetowym udział może wziąć każdy, kto posiada numer Gadu-Gadu (GG) i odpowiednio wcześniej zarejestruje się przez komunikator. Na OFICJALNEJ STRONIE DYKTANDA znajdziecie zasady rejestracji.

Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji, uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze. Przyspieszone dyktowanie ma także za zadanie ograniczyć korzystanie z elektronicznych słowników i edytorów tekstu.

W Gadu-Dyktandzie nie ma podziałów wiekowych, trudne słowa będą klikać i starsi i młodsi. Przypomnienie zasad ortografii, przygotowanie do dyktanda i udział w nim to także zabawa dla całych rodzin. Na stronie www.gadudyktando.pl publikowane będą wcześniej próbne teksty w formie plików dźwiękowych mp3.
Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Gadu-Dyktanda cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W jednej, tej samej godzinie w całej Polsce 15 tysięcy osób zasiadło przed komputerami i wnikliwie wsłuchując się w tekst czytany przez profesora Jerzego Bralczyka za pośrednictwem Gadu Radia, napisało pierwsze internetowe dyktando.

- Dyktando spotkało się rok temu z tak dużym zainteresowaniem, że zaraz po pierwszej edycji zapowiedzieliśmy jego kontynuację. Zgodnie z obietnicą, już pod koniec września będzie można po raz kolejny zmierzyć się z arcytrudnym jak sądzę tekstem przygotowanym przez profesora Jerzego Bralczyka, podczas drugiej edycji - mówi Jarosław Rybus z Gadu-Gadu S.A. - To jedna z największych tego typu akcji promujących polszczyznę.

Dyktando przez Internet to nie tylko rywalizacja, ale także test dla wielu ochotników, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z ortografii, w domowym zaciszu, szkole, kawiarence, wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.

Na blogu Gadu-Dyktanda uczestnicy i obserwatorzy poprzedniej edycji dzielą się przemyśleniami, uwagami, odczuciami i niejednokrotnie stresem, który pojawiał się tuż przed startem dyktanda. „Za 10 minut dyktando! Trzymajcie kciuki!” napisała na forum Tusia. Z minuty na minutę emocje rosły, a podobnych postów było coraz więcej. Już wkrótce będziemy mogli się przekonać, jakie emocje będą towarzyszyły drugiej edycji Gadu-Dyktanda i kto zostanie Mistrzem Ortografii.

Pięć kroków, jak przystąpić do Gadu-Dyktanda.

Aby wziąć udział w jedynym sprawdzianie polszczyzny przez Internet, należy:
1. Posiadać nr komunikatora Gadu-Gadu (GG)
2. Mieć dostęp do Internetu
3. Zarejestrować się przez komunikator na specjalny nr dyktanda GG:8899 w podanym na początku września
terminie.
4. Włączyć w dniu dyktanda radio internetowe Gadu Radio na kanale „Po Polsku” (radio dostępne prosto z komunikatora Gadu-Gadu lub strony www.gaduradio.pl). Tekst dyktanda będzie dyktowany na antenie przez prof. Jerzego Bralczyka o określonej godzinie.
5. Wysyłać napisane zdania na nr GG:8899 po każdym usłyszeniu sygnału gongu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

FAJNY POMYSŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

link nie działa

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie działa link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcu młodzi zaczną pisać poprawnie ,również na Gadu-Gadu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.