Facebook Google+ Twitter

Weź udział w międzynarodowej konferencji o demokracji bezpośredniej

To już druga międzynarodowa konferencja dotycząca demokracji bezpośredniej. Odbędzie się w Seulu (Korea Pd). Uczestnicy z całego świata będą debatować w dniach 13-16 września na temat nowoczesnych form demokracji. Jeszcze są miejsca!

 / Fot. IRI EuropeNa świecie panuje kryzys finansowy. Jednym z głównym zagadnień, jakim jest poświęcone drugie „The Global Forum on Modern Direct Democracy” jest fakt, iż demokracja bezpośrednia może sprawić, aby gospodarki stały się bardziej stabilne i bardziej pewne. W tej, jak do tej pory największej światowej konferencji dedykowanej nowoczesnej demokracji, wezmą udział setki ekspertów, oraz profesjonalistów z tej dziedziny. Forum pozwoli zaznajomić się z ważnymi kwestiami, wyzwaniami i szansami związanymi z pełniejszą formą demokracji. Organizatorami jest Koreańska Fundacja Demokracji (Korea Democracy Foundation /KDF) oraz Initiative and Referendum Institute Europe (IRI-Europe).

W Azji poczyniono już pewne kroki w celu poszerzenia demokracji na szczeblu lokalnym, lecz są one wciąż niedostateczne. Unia Europejska oraz Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej zaczęły rozwijać projekty form demokracji partycypatywnej. Będzie można się z nimi bliżej zapoznać, a przy okazji poznać troszkę Koreę Pd. To już drugie forum tego typu. Pierwsze odbyło się w zeszłym roku w szwajcarskim Aarau. Organizatorzy są przekonani, że spotkanie w Seulu będzie równie owocne i przyczyni się do dalszej demokratyzacji Korei oraz innych krajów.

To ostatni dzwonek. Zainteresowani mogą zgłosić chęć udziału w konferencji do 17 lipca. Wszystkie koszty na miejscu pokrywa gospodarz, czyli strona koreańska (KDF), a od strony organizacyjnej pomagają Szwajcarzy. Przedsięwzięcie jest bardzo poważne i warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji, tym bardziej, że nadal są miejsca (Potwierdził to prezydent IRI Europe, pan Bruno Kaufmann). Wszystkie szczegóły znajdują się na stronach IRI Europe: http://www.iri-europe.org (z prawej strony)

Zaproszenie,pdf
Harmonogram konferencji, pdf
Formularz rejestracyjny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Informuję, że Stowarzyszenie na rzecz demokracji bezpośredniej nosi teraz nazwę Stowarzyszenie "Więcej Demokracji" i znajduje się pod adresem www. DemokracjaBezposrednia. PL http://www.demokracjabezposrednia.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj jest ostateczny termin zgłoszenia! Jeśli ktoś ma czas, to szczerze polecam. Kompetentni i sympatyczni ludzie to organizują. Naprawdę warto. (Ja lecę :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.