Facebook Google+ Twitter

Weź udział w OPAL-u! Masz do wyboru aż pięć konkursów

Słowo "opal" kojarzy się przede wszystkim z nazwą minerału - jest to kamień szlachetny mieniący się wieloma barwami. Dla harcerzy z Radomska jest to także nazwa festiwalu artystycznego, który organizują już po raz dwudziesty piąty.

Występ harcerek z 43 RDH "Płomienie" podczas koncertu finałowego OPAL 2009 / Fot. Marcin KałkaW tym roku festiwal odbędzie się w dniach 2-4 grudnia. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, będzie można wziąć udział w pięciu konkursach - piosenki, recytatorskim, literackim, plastycznym i fotograficznym. Ważne jest to, że w festiwalowej rywalizacji mogą wziąć udział także osoby niebędące członkami ZHP. Z roku na rok takich osób jest coraz więcej!

- Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo tegoroczna tematyka konkursów jest bardzo różnorodna. Zapraszamy osoby w każdym wieku. To wspaniała przygoda! - mówi komendantka festiwalu hm. Marta Krzysztofik.

Konkurs piosenki to centralny element każdego OPAL-u. Zawsze w ostatni dzień festiwalu odbywa się finałowy koncert z udziałem najlepszych zespołów. Do dyspozycji uczestników jest m.in. pianino, a także sprzęt nagłaśniający z odsłuchami, co czyni OPAL bardzo profesjonalnym przedsięwzięciem. Konkurs ten podzielony jest na trzy kategorie wiekowe.OPAL daje możliwość występu na scenie przed około tysiącem widzów! Na zdjęciu Paulina Makowska / Fot. Marcin Kałka

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Tegoroczny temat to "Bo w oczach tkwi siła duszy". Należy dostarczyć maksymalnie trzy fotografie o wymiarach do 20x30 cm. Nie rozróżnia się w tym przypadku kategorii wiekowych - między sobą będą rywalizować osoby w różnym wieku.

Konkurs literacki podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:
- 6-10 lat (należy napisać opowiadanie na temat "Wszystko się może zdarzyć")
- 10-15 lat (należy napisać opowiadanie na temat "Jak okiem sięgnąć panuje tu chwila")
- powyżej 16 lat (należy napisać esej na temat "W górach jest wszystko co kocham").

Lubisz recytować wiersze? Znajdź w swoim repertuarze tekst, który będzie się zgadzał z tematem "Żyje się tylko chwilę, a czas jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem" i zgłoś się na OPAL! Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

OPAL przyciąga do Radomska artystów. Na zdjęciu Maciej Paździor (malarz, poeta, grafik, bard) przy swoim obrazie / Fot. Sonia GąćkowskaKonkurs plastyczny ma dwie formy - prace można stworzyć i przesłać do organizatorów festiwalu w określonym w regulaminie terminie bądź narysować (namalować) coś na miejscu w Radomsku. Są to więc dwa odrębne konkursy.

W każdym konkursie w skład jury wchodzą osoby kompetentne w swych dziedzinach - są to artyści, ludzie zawodowo zajmujący się konkretną dziedziną sztuki. Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie 4 grudnia, ale organizatorzy za drobną opłatą zapewniają nocleg dla osób, które chcą uczestniczyć we wszystkich festiwalowych atrakcjach odbywających się przez trzy dni trwania OPAL-u.

Warto odwiedzić oficjalną stronę festiwalową, na której zawarte są inne ważne oraz ciekawe informacje - www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął Patronat Medialny nad XXV edycją Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL.

Regulamin XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

boogie
  • boogie
  • 06.11.2010 17:08

"byłam, widziałam, polecam! Dla amatorów wysokiej kultury z Poznania polecam stronę
http://www.2016poznan.pl/ - znajdziecie tam informacje o wydarzeniach kulturalnych, darmowe wejściówki, jak i świetne filmiki promujące miasto, do oglądania których gorąco zapraszam!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy - wiek nie gra roli :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...ażeby harcerz był harcerzem! Nostalgiczna łezka z własnych lat licealnych w oku się kręci;)) -kto w tym festiwalu może braó udział?? pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.