Facebook Google+ Twitter

Weź udział w otwarciu Centrum Nauki Kopernik – „Wielkim wybuchu” w reżyserii Petera Greenawaya!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-08 14:21

Centrum Nauki Kopernik i reżyser Peter Greenaway poszukują 250 osób do spektaklu „Wielki Wybuch”, który zostanie wystawiony na otwarciu Centrum w listopadzie. Zapraszamy wszystkich: amatorów i profesjonalistów, młodszych i starszych, aktorów, tancerzy, warszawiaków oraz osoby spoza Warszawy.

Otwarcie nowoczesnego centrum komunikacji naukowej, jakim będzie Kopernik, oznacza pojawienie się – wraz z
„Wielkim Wybuchem” – instytucji kultury nowego typu, istotnego elementu architektonicznego i urbanistycznego na mapie Warszawy oraz zwrócenie się miasta ku Wiśle.

Widowisko przygotowywane przez Petera Greenawaya na otwarcie warszawskiego Centrum to blisko godzinna podróż w czasie – multimedialny show oparty na działaniach teatralnych i performatywnych, oraz na animacji prezentowanej na fasadzie budynku. Scenariusz „Wielkiego Wybuchu” stanowi powrót do początku Wszechświata widzianego nie tylko z perspektywy nauk przyrodniczych, ale także historii myśli oraz nauk humanistycznych.

Jednym z elementów spektaklu będzie wykonany przez 250 wolontariuszy układ choreograficzny przygotowany przez wybitnych holenderskich tancerzy pod artystyczną opieką Petera Greenawaya i Saskii Boddeke.

Aby wziąć udział w widowisku „Wielki Wybuch”, wystarczy zapoznać się z warunkami wolontariatu oraz wypełnić aplikację na stronie www.kopernik.org.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 250 osób, które wezmą udział w widowisku.

Wszyscy biorący udział w „Wielkim Wybuchu” otrzymają certyfikat od Petera Greenawaya i Centrum Nauki Kopernik oraz bilet wstępu do Kopernika.

Harmonogram


Zgłoszenia: do 28.09. do godz. 17.30

Spotkanie z reżyserem: 5-7.10.2010

Próby do spektaklu: 29-30.10.2010, 1-4.11.2010

Spektakle: 5.11.2010, 6.11.2010, 7.11.2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.