Facebook Google+ Twitter

Weź udział w Red Bull Paper Wings 2015!

Stacja kontroli lotów do wszystkich pilotów: niebo czyste, można startować!

 / Fot. redbullcontentpoolWraz z początkiem nowego roku ruch powietrzny na całym świecie gwałtownie wzrósł. Przyczyną tego zamieszania są zacięte rywalizacje pomiędzy najlepszymi pilotami papierowych samolotów, którzy biorą udział w setkach eliminacji, aby dostać się do Światowego Finału Red Bull Paper Wings. Odbędzie się on w maju, w legendarnym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej - „Flying Bulls”.
Zapomnijcie o kokpitach, silnikach odrzutowych i słodkim zapachu nafty. Jedyne, w co trzeba się uzbroić, to klasyczna kartka papieru. Przepis na sukces nie jest jednak taki prosty! Uczestnicy muszą pochwalić się niecodziennymi umiejętnościami w składaniu 
i konstruowaniu papierowych samolotów oraz wyobraźnią, kreatywnością jak i przydatną znajomością podstawowych praw aerodynamiki.
Dziesiątki tysięcy młodych pilotów zaprezentuje swoje zdolności i skonfrontuje je między sobą w ponad 80 krajach na 4 kontynentach w jednych z największych i czołowych zmaganiach samolotów z papieru Red Bull Paper Wings.
Jeśli chcesz, by twój samolot wleciał na karty księgi rekordów - złóż, dobrze skalibruj oraz sprawdź aerodynamikę. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 37000 zawodników z 83 krajów. W tym roku liczba ta z pewnością wzrośnie, gdyż do pokonania jest kilka rekordów! Podczas ostatniej edcji, Libańczyk Elie Chemaly zwyciężył w locie na czas z niesamowitym wynikiem 10,68 sekund. Czech, Tomas Beck, który nosi tytuł mistrza lotu na odległość – pokonał swoim samolotem dystans 50,37 m, a nasz rodak, Tomasz Chodyra, ex aequo z Ryan’em Naccarato, zdobyli tytuł mistrzów akrobatyki lotu.
Polskie eliminacje rozpoczną się 10 marca. Wystartują w Warszawie i przez kolejne 3 tygodnie zawitają do 13 największych ośrodków akademickich w Polsce: Warszawy, Szczecina, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Olsztyna, Wrocławia, Torunia, Gdańska i Gliwic. To w tych miastach, wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów będą mogli powalczyć o zwycięstwo!

Uczestnicy konkurować będą w trzech kategoriach: akrobatyka lotu, lot na dystans oraz lot na czas. Zawodnik może startować w więcej niż jednej konkurencji. Najlepsi z najlepszych w danej dyscyplinie, zostaną wyłonieni przez jury i reprezentować będą nasz kraj w światowych finałach w Hangarze – 7, gdzie zmierzą się z mistrzami ze wszystkich krajów.
Głównym partnerem projektu jest LOT Polish Airlines.
Zapisz się do narodowych eliminacji już dziś na www.redbullpaperwings.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.