Facebook Google+ Twitter

Weź udział w "Wielkim Ogniu"!

Jeszcze tylko do 1 czerwca 2011 roku można zgłaszać się do V Festiwalu Bluesowo - Rockowego im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do amfiteatru, gdzie będzie odbywał się "Wielki Ogień" prowadzi uliczka Miry Kubasińskiej. / Fot. Krzysztof KrzakTegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 8 - 10 lipca 2011 roku w nowym amfiteatrze budowanym w Parku Miejskim. Adresowany jest do zespołów, które grają szeroko rozumianą muzykę bluesowo-rockową. Nadrzędnym celem festiwalu jest popularyzacja tego rodzaju muzyki i wspieranie grup muzycznych ją wykonujących. Impreza popularyzuje też utwory pochodzące z repertuaru Miry Kubasińskiej, jednej z ciekawszych wokalistek polskich, solistki legendarnej grupy "Breakout" urodzonej w Bodzechowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym mieście rozpoczynała swoją karierę w zespole wokalno-tanecznym.

Głównym elementem ostrowieckiego festiwalu "Wielki Ogień" jest konkurs młodych wykonawców zakwalifikowanych przez jury na podstawie nadesłanych (do 1.06.2011 r.) płyt demo z nagraniami dwóch własnych utworów i jednego, pochodzącego z repertuaru Miry Kubasińskiej. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. złotych; druga nagroda to 5 tys. złotych. Tyle samo otrzyma uczestnik, który najlepiej w ocenie jury wykona utwór patronki festiwalu. Regulamin przewiduje też nagrodę dla najlepszego muzyka (3 tys. zł). W ubiegłym roku główną nagrodę zdobyła "Wolna Sobota" z Poznania, a wśród laureatów znalazły się także zespoły "Cinemon", "Perihellium" i Marcin Dyjak.Gwiazdą tegorocznego Festiwalu "Wielki Ogień" będzie zespół "Acid Drinkers". / Fot. Kobaru (materiały prasowe zespołu)

Karty zgłoszeniowe i płyty demo należy nadsyłać na adres: Miejskie Centrum Kultury, ul. Siennieńska 54, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski z dopiskiem "Wielki Ogień" lub mailem: festiwalwielkogien@gmail.com. Szczegółowe informacje kandydaci do zmagań festiwalowych znajdą na stronach: www.wielkiogien.ostrowiec.info albo: www.mck.ostrowiec.pl. Można też zadzwonić do organizatora: 41 247 65 80.

Gwiazdami V Festiwalu Bluesowo - Rockowych im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" będą w tym roku Ireneusz Dudek (Shakin' Dudi) i zespół "Acid Drinkers".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.