Facebook Google+ Twitter

Wg sondaży Polacy nie ufają politykom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-05 19:31

Większość Polaków nie ufa politykom - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla programu "Forum" w TVP Info przez TNS OBOP. Najmniejszym zaufaniem cieszy się Sejm, niewiele lepiej wypadają w ankiecie rząd czy prezydent.

Aż 68 procent respondentów nie ufa Sejmowi. Podobną opinię ankietowani mają też o rządzie. Gabinetowi Donalda Tuska nie ufa 65 procent badanych.

Nieco lepiej wygląda sytuacja samego premiera. Do szefa rządu nie ma zaufania 57 procent Polaków, przy 34 procentach obywateli, którzy darzą go zaufaniem. Tusk wypadł w sondażu lepiej od Lecha Kaczyńskiego. Prezydentowi nie ufa bowiem 61 procent ankietowanych, przy 31 procentach respondentów, którzy mają przeciwne zdanie w tej sprawie.

TNS OBOP zapytał się też Polaków o to jak oceniają wypowiedzi Radosława Sikorskiego o głowie państwa. Minister spraw zagranicznych powiedział niedawno, że "prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie mały". Te słowa w większości nie spodobały się respondentom. 18 procent określiło je jako "oburzające i obraźliwe", a 32 procent uważa, że "kompromitują one polityka, który się tak wypowiada o prezydencie". Za "dopuszczalne w języku polityki" uznało wypowiedź Sikorskiego tylko 12 procent badanych. Podobna liczba respondentów, bo 13 procent, określiło te słowa jako "stosowane i akceptowane w walce politycznej". Spora liczba badanych - 25 procent nie miało zdania w tej sprawie.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków, którzy ukończyli 18 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.