Facebook Google+ Twitter

WGP Dominikana-USA: Amerykanki triumfują 1:3

Zakończyło się pierwsze spotkanie w ramach grupy B World Grand Prix siatkarek. Amerykanki pokonały zawodniczki z Dominikany 1:3. Niektóre momenty spotkania należały jednak do bardzo wyrównanych.

Powitanie zawodniczek / Fot. Krzysztof KalkowskiGrand Prix w siatkówce kobiet to zawody rozgrywane od 18 lat, będące odpowiednikiem męskiej Ligi Światowej. W ramach zawodów zmierzy się 12 zespołów, zaś w ścisłym finale wystąpi 6 drużyn (5 najlepszych oraz reprezentantki Chin, które są gospodarzami finałów).

Pierwszy mecz to spotkanie siatkarek z Dominikany i Stanów Zjednoczonych. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są Amerykanki, które czterokrotnie stawały na podium World Grand Prix (2 razy zwyciężyły turniej, 2 razy były trzecie). Podczas ubiegłorocznych rozgrywek Amerykanki zajęły 9 miejsce, o dwa oczka pokonując siatkarki z Dominikany.

Set pierwszy - 24:26


Początek pierwszego setu był bardzo wyrównany. Zawodniczki Stanów Zjednoczonych oraz Dominikany odpowiadały punktem na punkt zdobyty przez przeciwniczki. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy stanie 7:8 dla USA.

Po przerwie nadal byliśmy świadkami spektaklu punkt za punkt. Taki stan rzeczy udało się przerwać siatkarkom z Dominikany, które doprowadziły do wyniku 12:9. Po zdobyciu przewagi, Dominikanki dzielnie jej broniły, ciągle powiększając różnicę pomiędzy oboma zespołami do nawet pięciu punktów. Pod koniec seta szczęście się odwróciło. Zawodniczki Dominikany zmarnowały 4 piłki setowe, głównie poprzez nieporozumienia wewnątrz zespołu. Amerykanki wykorzystały chwilową słabość rywalek i doprowadziły do remisu, a później do wygranej.

W drużynie Stanów Zjednoczonych najlepiej spisywała się Akinradewo Foluke, zaś wśród Dominikanek wyróżniała się Rivera Brens Prisilla.

Set drugi - 25:22


W 1 secie lepsze okazały się siatkarki z USA (granatowe stroje) / Fot. Krzysztof KalkowskiW pierwszych minutach drugiego seta zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych kontynuowały zwycięską passę. Udawało im się utrzymywać mniejszą lub większą przewagę punktową nad rywalkami. W połowie seta zrobiło się bardzo nerwowo w obu zespołach, co zaowocowało sporą ilością błędów. Mniej potknięć zanotowały zawodniczki z Dominikany, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 17:13.

Pod koniec tego seta, podobnie jak w poprzednim z czasem przewaga siatkarek z Dominikany zaczęła topnieć. Zapowiadała się "powtórka z rozrywki". Tym razem jednak zawodniczki z Dominikany nie oddały prowadzenia i wygrały seta 25:22.

Set trzeci - 14:25


Początek trzeciego seta do złudzenia przypominał pierwszą część spotkania. Najpierw na zmianę punkty na swoim koncie zapisywały siatkarki z USA i Dominikany. Tym razem to jednak Amerykankom udało się przerwać tę sytuację. Zdobyte kolejne 4 punkty z rzędu doprowadziły do stanu 12:16.

Po krótkim odpoczynku podopieczne Hugha McCutcheona powiększyły swoją przewagę o dodatkowych 6 punktów, doprowadzając do stanu 14:24. Wykorzystały też piłkę meczową i ostatecznie wygrały tego seta 14:25

Set czwarty - 19:25


Dominikanki przegrały spotkanie / Fot. Krzysztof KalkowskiPierwsze minuty tej części spotkania nie należały do szczęśliwych dla Dominikanek.
Popełniały bardzo dużo błędów, co spowodowało, że 7 kolejnych punktów sędziowie zapisali na koncie Amerykanek. Pierwsze punkty po stronie Dominikany zostały zapisane nie po udanej akcji tego zespołu, lecz po nieudanej akcji siatkarek z USA.

Pierwszy punkt zmobilizował podopieczne brazylijskiego trenera Kwieka Marcosa do zdobywania kolejnych punktów. Po kilku dobrych akcjach siatkarkom udało się zmniejszyć przewagę nad przeciwniczkami do 4 punktów.

Po niezwykle zaciętej końcówce seta, przeplatanej przerwami na żądanie obu trenerów, tą część spotkania i całe starcie wygrały zawodniczki Stanów Zjednoczonych.

O godzinie 20.15 rozpocznie się spotkanie Polska-Niemcy. Relację z tego meczu będzie można przeczytać jutro od rana w portalu Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.