Facebook Google+ Twitter

"What if? A co gdyby?" Randalla Munroe. Przedpremierowa recenzja

Jak dużą moc może wygenerować Yoda? Jak wysoko można czymś rzucić? Na te i podobne pytania odpowiada Randall Munroe w książce "What if? A co gdyby?". Jej premiera zaplanowana jest na 7 października.

okładka / Fot. Czarna OwcaNa pewno każdy z nas często zastanawia się nad pewnymi zjawiskami i lubi drążyć temat. Jednak nie zawsze może uzyskać satysfakcjonujące go odpowiedzi. Na szczęście powstała książka, które może zaspokoić najbardziej absurdalne pytania, jakie kiedykolwiek wymyślono. Jej twórcą jest Randall Munroe.

"What if? A co gdyby?" to zbiór naukowych odpowiedzi Randalla Munroe na absurdalne i hipotetyczne pytania zadawane przez internautów. Pytania, które mnie nigdy nie przyszłyby do głowy i podejrzewam, że również większości ludzi.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było gdyby? Na pewno, ja zastanawiam się nad tym często. Jednak to nie są zwykłe pytania tego typu. Te zawarte w książce są naprawdę dziwne, czasem nawet diaboliczne.

Oto przykłady:
- Co by się stało, gdyby wszyscy mieszkańcy Ziemi stanęli jak najbliżej siebie, podskoczyli i jednocześnie spadli na ziemię?
- Ile unikalnych tweetów można stworzyć w języku angielskim? Jak długo trwałoby przeczytanie ich wszystkich na głos przez całą ludzkość?
- Co by się stało, gdybyśmy pływali w basenie z wypalonym paliwem jądrowym? Czy aby otrzymać śmiertelną dawkę promieniowania, musielibyśmy zanurkować? Jak długo moglibyśmy w nim bezpiecznie pływać?

W celu uzyskania jak najbardziej precyzyjnych odpowiedzi, autor przeprowadza symulacje komputerowe, dociera do odtajnionych notatek z wojskowych badań naukowych, radzi się operatorów reaktorów jądrowych i wyszukuje w Google dziwacznie wyglądające zwierzęta. Jego odpowiedzi są dowcipne i dokładnie wszystko wyjaśniają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.