Facebook Google+ Twitter

Whisky za podpalenie Tęczy? Takie propozycje pojawiły się na Twitterze

Oferta honorarium w postaci whisky w zamian za podpalenie tęczy na placu Zbawiciela. Taki wpis pojawił się na "Twitterze". Autorem jest Magdalena Żuraw, która w 2011 r. startowała w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Tęcza ma warszawskim placu Zbawiciela, dzień po spaleniu podczas Marszu Niepodległości 2013. Autor: Mateusz Opasiński (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], undefined / Fot. Mateusz OpasińskiWczorajsze podpalenie słynnej "Tęczy" na warszawskim placu Zbawiciela, okazało się być dla wielu jeno ogienkiem, który nie spełniał oczekiwań. Dwóch nietrzeźwych sprawców zamieszania okazało się być partaczami, którzy nie utlenili siedmioramiennej koncepcji na miarę poprzednich piromanów. Pojawiła się zatem jawna zachęta do kompletnej pożogi instalacji artystycznej Julity Wójcik. Z taką propozycją wystąpiła była kandydatka do polskiego Sejmu. Magdalena Żuraw startowała w wyborach parlamentarnych w 2011r. z list Prawa i Sprawiedliwości.

Z biegiem czasu i kolejnych interwencji straży pożarnej, tęcza przy placu Zbawiciela stała się w powszechnej świadomości silniej kojarzona z ogniem i zagrożeniem żywiołem, aniżeli z symbolicznym przesłaniem autorki dzieła. Wielokrotne podpalenia nie były jedynie przejawami wandalizmu i chuligaństwa. Na kolorowym tle tego szczegółu wielkomiejskiej scenerii zaistniały najróżniejsze protesty, najróżniejszych ludzi reprezentujących najróżniejsze partie polityczne, ze szczególnym wskazaniem na prawicę. Sprzeciwiano się tęczy jako ostentacyjnej pochwale homoseksualizmu. Żądano usunięcia instalacji. Przy okazji zbijano polityczny kapitał, można było zaistnieć medialnie, czyli nic czego świat nie zna.

Wpis Magdaleny Żuraw na Twitterze. http://https://twitter.com/MagdalenaZuraw/status/497477216100687873 licencja: CC3.0 / Fot. Twitter/zrzut z ekranuMagdalena Żuraw swoim wpisem rzuciła rękawicę, a może zapałki? Tak czy siak, ogłoszono nagrodę za spopielenie barwnego detalu stołecznej architektury. Na portalu społecznościowym "Twitter", pojawił się wpis, którego autorka przyobiecała najlepszą whisky temu, kto podpali "komunistyczną tęczę na placu Zbawiciela." TOK FM widzi w tym pewną zmianę: "Do tej pory na celowniku Magdaleny Żuraw byli geje, czyli "homosie", inaczej mówiąc ludzie "paplający babskie bzdury", "chorzy na bycie gejami"."

Instalacja artystyczna Julity Wójcik pt. "Tęcza" powróciła na plac Zbawiciela 1 maja w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 11 listopada ubiegłego roku uległa zniszczeniu w wyniku kolejnego podpalenia. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie z powodu niewykrycia sprawcy. Same koszty modernizacji i utrzymanie instalacji do końca przyszłego roku szacowano na grubo ponad 100 tysięcy złotych. Emalia ognioodporna, specjalny system nawadniania trawnika i monitoring okazały się być niewystarczającym zabezpieczeniem. Wczorajszy incydent przyniósł kolejne wydatki.

Warto pamiętać, że artykuł 163 kodeksu karnego przewiduje kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności za sprowadzenie zagrożenia w postaci pożaru. Zatem butelczyna z zawartością, która dojrzewała przez tyle czasu jest zaiste gorącym towarem.


źródła:Twitter
TOK FM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

W tym kontekście nie sposób odmówić wiarygodności autorom teorii spiskowych mówiących o tym, że spór lewica/prawica jest cyrkiem reżyserowanym przez tajniaków z NWO, mającym na celu odwracanie uwagi "ludu" od rzeczy faktycznie istotnych dla naszej cywilizacji.

Debilokracja to jedna z odnóg kolektywizmu - to władza "ludu", jak sama nazwa tego ustroju wskazuje. Tam, gdzie włada lud, tam zawsze będą toczyły się kretyńskie spory o zagadnienia moralno/estetyczne, bo lud nigdy nie był, nie jest i nie będzie homogeniczny (wyłączając więźniów w Korei Północnej - tam wszyscy są równie wymęczeni).

Tylko ustrój kultywujący własność prywatną, gdzie obywatele głosują pieniądzem, nogami, i gdzie rozumieją, że różni ludzie mają różne ambicje, przekonania czy preferencje, gwarantuje konflikty produktywne, pozytywne: to jest takie, gdzie na równych zasadach ścierają się dwa żywioły i zwycięża ten silniejszy, a więc obiektywnie lepszy; ewentualnie po prostu współegzystują obok siebie, nie interesując się sobą nawzajem. Taki stan rzeczy jest niemożliwy w debilokracji, która, dla przykładu, siłą odbiera rodzicom dzieci, by robić im w szkole egalitarystyczne pranie mózgu w imię rzekomej "wolności". Taki system musi powodować napięcia wewnętrzne i nigdy nie może prowadzić do długotrwałego pokoju - co najwyżej w wydaniu sowieckim, gdzie co rok spędzano z fabryk i szkół "lud" na różnego rodzaju pochody czy parady, by machał chorągiewkami, radując się ze swojego "dobrobytu" i "wolności". Tamten ustrój padł, nasz też w końcu padnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matka Teresa nie była papieżem, mogła nie wiedzieć. Kiedy Donald Tusk spotykał się na molo z Putinem, rządzącym po dyktatorsku Federacją Rosyjską (i nie tylko), zapewne też nie znał jegomościa. Niestety, nie wiadomo szerzej z kim nie powinna była spotykać się Julita Wójcik, a to mogłoby rzucić więcej światła na całą historię społecznych interakcji. Póki co, tęcza symbolizuje gigantyczny karambol idei (l.mn.), który w dużym uproszczeniu polega na pogoni prawicowców za tymi z lewej strony, i tylko po to, żeby lewica mogła zaraz ruszyć w pościg za prawakami, i znów na odwrót. Czyli, jak Kuba Fidelowi, tak Putin Bogu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Matki Teresy ponoć naukowcy poddają w wątpliwość także działania finansowe związane z misjami matki Teresy. Pomimo licznych klęsk żywiołowych w Indiach, zamiast pomocy finansowej na rzecz ofiar, oferowała ona jedynie modlitwę i medaliki Maryi Dziewicy. Z drugiej strony, nie miała nic przeciwko przyjmowaniu datków od rodziny Duvalierów, rządzącej po dyktatorsku na Haiti.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto, oczywiście podzielam opinię pani Grażyny, ale nęci mnie, aby nieco uzupełnić Pani trafną wypowiedź. Pisze Pani - " "Prawacy" i "lewacy" bawią się w idiotyczną, kosztowną i baaardzo medialna przepychankę o tęczę,.."
To prawda, ale jeszcze jest przecież trzecia siła - ten co " rzucił kość miedzy psy" - bez obrazy dla nich, bo to tylko porównanie. Ten jest najbardziej winien, a możemy się domyślać dlaczego taki symbol stanął właśnie na takim placu, jakby nie było dla niego innego miejsca. Przecież wiadomo, "że to woda na młyn" i niech się bawią, ale nie za nasze pieniądze i nie w takim miejscu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlinska zadyma z tęczą jest w interesie miłościwie nam panujących. A o czym mają zapełniać antenowy czas niezależne media, sytuacją gospodarczą, przyszłymi emeryturami ,taśmami prawdy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Pani Marto, szkoda czasu, oczu i klawiatury.
Daremny trud!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję aby pani Żuraw sama strzeliła sobie whisky z tonikiem i ruszyła z podpałką na instalację .
Dlaczego chce kogoś narazić na konflikt z prawem ? Pisanie na Twitterze takich propozycji też powinno być karane za podżeganie do czynu zabronionego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hospitalizacja a'la Matka Teresa z Kalkuty polegała na usilnych modłach; tylko katolickich.
Innego remedium ta "święta" dla biedaków nie miała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jenner, zgaduję, że życie 20-latki (wg szacunków ZUS - wpływy podatkowe aż do rozpoczęcia emerytury - uwzględniwszy uszczerbek wizerunkowy oraz związaną z tym redukcję ściągalności) plausuje się mniej więcej na równi z łącznym kosztem tych wszystkich odbudów tęczy.

Natomiast jako że media nagłówek o spalonej tęczy wyceniają wyżej, niż nagłówek o kolejnym kimś tam, kto miał pecha trafić do polskiego szpitala z groźnym nowotworem i zmarł - podobnie jak setki osób tego samego dnia - nie należy wołać o pomstę do nieba czy nawet wyżej jeszcze - do Tuska - tylko rozpocząć indywidualną praktykę hospitalizacyjną a'la Matka T. z Kalkuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Prawacy" i "lewacy" bawią się w idiotyczną, kosztowną i baaardzo medialna przepychankę o tęczę, skutecznie odwracając uwagę od prawdziwych problemów w rodzaju tej tragedii:
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,16439749,20_latka_zmarla_w_szpitalu__Lekarki_nie_czuja_sie.html
Polska to piękny kraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.