Facebook Google+ Twitter

WHO: Jedna trzecia ludzkości może zarazić się grypą typu A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 14:35

Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia sugerują, że wirusem grypy A/H1N1 może się zarazić jedna trzecia ludzkości. Nie ma natomiast dokładnych szacunków dotyczących ewentualnej liczby ofiar. Grypa A/H1N1 zniknęła z pierwszych stron gazet, ale nie oznacza to, że przestała się rozprzestrzeniać.

Zdaniem członka WHO i profesora londyńskiego uniwersytetu UCL Neila Fergusona, nowy wirus może być znacznie bardziej zakaźny niż zwykła grypa. - Ten wirus ma potencjał, by przerodzić się w pandemię. W ciągu najbliższych 6-9 miesięcy zarazi prawdopodobnie co trzeciego mieszkańca Ziemi. Będzie więc trzy razy bardziej zakaźny niż tradycyjna, sezonowa grypa - szacuje naukowiec.

Profesor Ferguson pisze na łamach prestiżowego tygodnika "Science", że na razie nie można ocenić, jaką śmiertelność wywoła miał wirus. Jego zdaniem, nie należy się spodziewać takiej katastrofy jak w 1918 roku, gdy grypa Hiszpanka zabiła 50 milionów ludzi.

- Wirus A/H1N1 może przyczynić się do śmierci kilku lub kilkunastu milionów ludzi, może się jednak okazać, że nie jest bardziej groźny od sezonowej grypy, która co roku zabija poniżej miliona mieszkańców Ziemi - twierdzi profesor Ferguson.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.