Facebook Google+ Twitter

WHO: Mamy pandemię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-11 19:04

Światowa Organizacja Zdrowia wprowadziła szósty, najwyższy stopień zagrożenia pandemią grypy A/H1N1. Decyzję podjęto na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu WHO, zwołanym po gwałtownym wzroście zachorowań na grypę w Australii.

ogłoszeniu pandemii poinformowała szefowa WHO dr Margaret Chan podczas specjalnej konferencji prasowej w siedzibie organizacji w Genewie. Stwierdziła, że wprowadzenie najwyższego stopnia nie oznacza większego zagrożenia dla życia ludzi, dodała jednak, że to dopiero początkowa faza pandemii i że świat musi być przygotowany na każdą ewentualność.

Bez względu na to, jaka sytuacja panuje w poszczególnych krajach, trzeba ciągle monitorować rozprzestrzenienie się choroby. Bo wirus AH1N1 jest pełen niespodzianek.

Zgodnie z przepisami WHO, pandemia ogłaszana jest wtedy, gdy choroba rozprzestrzenia się szybko w co najmniej dwóch regionach świata - a tak jest obecnie w Ameryce Północnej i w Australii. Do tej pory odnotowano prawie 30 tysięcy przypadków zachorowań w 74 krajach. Eksperci zwracają uwagę, że na razie niewielu chorych wymagało hospitalizacji a liczba zgonów ,147, jest stosunkowo niska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.06.2009 19:24

Zapewne, że Polska jest przygotowana, jest zapas leków, w szpitalach nie brak chętnych rąk do pomocy itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.