Facebook Google+ Twitter

WHO ostrzega: nowy groźny wirus może być przenoszony przez ludzi

Wirusy, których nikt nie zdoła zobaczyć gołym okiem, bo są mikroskopijne, potrafią się dostrajać do nowych warunków bytowania, w związku z prowadzoną z nimi walką naukowej potęgi człowieka. Grasuje właśnie nowy wirus, który niesie śmierć.

 / Fot. WikipediaW niektórych krajach na Bliskim Wschodzie i w Europie, zaczyna rozprzestrzeniać się nowy szczep koronawirusa, który uśmiercił już 18 osób i prawdopodobnie może przenosić się z człowieka na człowieka - poinformował w niedzielę przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ta nowa odmiana wirusa trudna jest do pokonania z braku odpowiednich leków.

Zobacz - na zdjęciu: Szpital, w którym leży 65-latka zakażona w Dubaju. Douai we Francji, 8 maja 2013 - DENIS CHARLET (AFP) - Interia.pl

Wicedyrektor generalny WHO, Keiji Fakuda, który w związku z wirusem odwiedził Arabię Saudyjską, która jest największym skupiskiem zakażeń tym wirusem, powiedział dziennikarzom w Rijadzie, że dotychczas nie było jeszcze dowodów, iż wirus jest w stanie "przetrzymywać przenoszenie w zbiorowościach" ludzkich.

"Największe obawy budzi fakt, że (istnienie) różnych skupisk (zakażeń) w kilku krajach (...) coraz bardziej skłania do hipotezy, iż kiedy dochodzi do bliskiego kontaktu, nowy szczep koronawirusa może przenosić się z osoby na osobę" - tłumaczył przedstawicielom mediów, wicedyrektor Fakuda, o czym czytamy w Interia.pl - WHO nowy groźny wirus.

Według Polskiego Radia, cytowany przez brytyjską agencję Reutera ekspert ds. zdrowia, który zastrzega sobie anonimowość, oznajmił, że "bliski kontakt" w tym kontekście oznacza przebywanie z zarażoną osobą "w niewielkiej, zamkniętej przestrzeni przez dłuższy czas".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobra reklama na wakacje w tumezji i Egipcie zapraszamy zamiast walizek proszę zabrać trumnę z lub urnę jak komu pasuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.