Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24 na konferencji "Media i wybory"

W imieniu dziennikarzy "Wiadomości24" brałem udział w konferencji "Media i wybory" w Kancelarii Prezydenta RP.

IMG_9023.jpg / Fot. mmsW konferencji brali udział dziennikarze, naukowcy i przedstawiciele NGO. Mniejsza o spis wszystkich, naprawdę znanych nazwisk, kolejność wystąpień i formalną strukturę spotkania, służącego prezentacji poglądów i poczynań w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej. Mnie szczególnie zainteresowało to, co mówił medioznawca prof. Maciej Mrozowski.

Krytycznie oceniając poziom politycznych debat rzucił bowiem pomysł, by organizowaniem spotkań z politykami - i to na dużą skalę - zajęły się organizacje pozarządowe. W dodatku - korzystając w tym celu z publicznych dotacji. Nie tylko profesor Mrozowski miał złe zdanie na temat jakości okołowyborczych medialnych przekazów, a raczej reżyserowanego, i to często przez polityków, spektaklu. Podobnego zdania byli dziennikarze, zwłaszcza red. Jarosław Gugała, szef polsatowskich "Wydarzeń".

Niestety, odbiór tego, co sam miałem do powiedzenia, nie pozwala mi przypuszczać, że bliscy jesteśmy przekonania wszystkich, iż jedynym prawdziwie publicznym medium jest internet. Jest choćby przez to, że w równym stopniu służy przekazywaniu każdej sensownej myśli. I że tu, dla tej myśli wyrażenia i rozpowszechnienia, nie trzeba czekać aż przyjedzie do nas ekipa z kamerą i mikrofonem. Zresztą to, czy ekipa przyjedzie, czy nie, od czasu rozpowszechnienia internetu wcale nie jest miarą sukcesu ani poziomu zainteresowania odbiorcy - bo do odbiorcy każdy może dotrzeć sam, choćby z pomocą Wiadomości24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.