Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24 - pierwszy krok do zawodowej pracy dziennikarza

Piszesz w Wiadomości24.pl, przesyłasz teksty i galerie zdjęć. Wychodzi Ci to coraz lepiej, ale też coraz częściej zadajesz sobie pytanie - co dalej? Jeśli chcesz zacząć zarabiać, jeśli myślisz o pracy w internecie, mam dla Ciebie propozycję: zacznij prowadzić serwis NaszeMiasto.pl. Tak jak Jolanta Paczkowska, Paweł Majchrzak, Łukasz Solski czy Mariusz Michalak.

 / Fot. NaszeMiastoCodziennie w największym serwisie dziennikarstwa obywatelskiego rejestruje się kilkanaście osób. Codziennie ponad stu spośród 35 tysięcy już zarejestrowanych Autorów nadsyła swe materiały; galerie zdjęć, teksty i linki. Dlaczego? Z kilku przyczyn. Na pewno po to, by podzielić się tym, co dostrzegamy, co wiemy, a i dla innych może być frapujące lub przydatne. Po to, by coś załatwić - dla siebie i innych. I dlatego, by poddać pod ocenę innych to, co i jak piszemy; zdobyć pierwsze, dziennikarskie szlify. Publikacja w W24 daje po temu świetną okazję, bo nasze strony odwiedza ponad milion internautów miesięcznie. Przecież czytelnik jest dla dziennikarza najważniejszy. Dla dziennikarza zawodowego także, a wielu Autorów W24 właśnie w tej profesji upatruje swą przyszłość.

Pisanie w serwisie Wiadomości24.pl co najmniej kilkunastu Autorom przyniosło już taką szansę. Zaryzykowałbym wręcz tezę, że nie ma już w Polsce wydawnictwa, które nie zatrudniałoby byłego pracownika bądź Autora W24. Wielu dziennikarzy obywatelskich pracowało bądź obecnie pracuje w redakcji Wiadomości24 - jeśli tylko mam taką sposobność, pracowników redakcji szukam wśród tych, którzy o dziennikarstwie społecznym wiedzą przecież najwięcej. Dzięki temu też podział na "my - oni" staje się coraz bardziej sztuczny.

Od kilku miesięcy nową szansę na pracę w internetowych serwisach informacyjnych dają też nasze coraz bliższe związki z siecią NaszeMiasto.pl. To zbiór ponad 240 lokalnych i sublokalnych serwisów informacyjnych, których celem jest dostarczanie internautom newsów, wiadomości o imprezach, miejscowych firmach i wydarzeniach kulturalnych w jednym mieście. To też oferta dla dziennikarzy, którzy sprawdzili się w W24.pl i chcieliby pójść krok dalej, którzy znają swe miasto, jego realia, ludzi i tradycje. Dla tych, którzy chcą prowadzić miejski serwis.

Oceń nową szatę graficzną serwisu Nasze Miasto

Z takiej oferty skorzystali już ci, których doskonale znacie z W24. Lokalne serwisy województwa lubuskiego zawodowo prowadzi Jolanta Paczkowska, Dziennikarka Obywatelska 2009 Roku. Paweł Majchrzak, doskonale rozpoznawany zwłaszcza przez miłośników sportu (a szczególnie - koszykówki), redaguje serwisy NaszeMiasto.pl województwa zachodniopomorskiego. Damian Kazak niebawem zacznie pracować w tworzonej przez siebie płockiej "enemce". Łukasz Solski wraz z Alicją Karłowską od dawna pracują w podkarpackim NaszymMieście. Tak jak Stanisław Gazda, który również zaczynał w W24.pl, a teraz zarabia, redagując serwis NaszeMiasto.pl w rodzinnej Bydgoszczy.

Zachęcam do pójścia w ich ślady. Autorzy W24, którzy widzą w tym dla siebie szansę, otrzymają uprawnienia administratora jednego z miast, o ile nie ma ono jeszcze redakcyjnej obsady. Samodzielne (także w kilkuosobowych zespołach) prowadzenie internetowego serwisu to doświadczenie, którego warto spróbować. Daje nie tylko nowe umiejętności, ale też szansę na stałą współpracę, o ile uda się prowadzić serwis w taki sposób, który przyciągnie wystarczającą liczbę odwiedzających go internautów. Tych, którzy chcieliby spróbować proszę o kontakt. Pod adresem: t.kowalski@wiadomosci24.pl lub przez pocztę wewnętrzną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Czy nie można całkowicie usunąć tych spamowych komentarzy? Niepotrzebnie są widoczne. A może informatycy zablokują możliwość wklejania to spamerom nie będzie się chciało przepisywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beata Sobiecka - czytam i piszę. Jak to Pani ujęła, niektórzy "mają coś do powiedzenia i chcą się podzielić".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgłaszam się na Toruń :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też zgłaszam się do stołecznego Naszego Miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ktoś swoją "karierę" zaczyna od pisania do W24, to nie wróżę mu udanej przyszłości. Mało jest portali bardziej wypaczających piszących i ich czytelników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu foto na nasze miasto w stolicy już czeka. Zawsze chętnie pomogę. Czemu by nie zacząć na tym zarabiać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stolicy to nam chyba nie dadzą Ewo :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku...Czekam na stolicę i niniejszym zgłaszam się:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.