Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24 w 2012 roku. Co nas czeka? Sukces!

Wszystkim dziennikarzom Wiadomości24, w pierwszym, pięknym dniu nowego, 2012 roku, życzę samych sukcesów i twórczego niepokoju. Niegasnącej wrażliwości, by dostrzec otaczające nas piękno, odwagi, by nie godzić się z tym, co uważamy za niesłuszne i chęci, by wszystkiemu temu dać wyraz. Oczywiście, na stronach W24!

Dziękuję też za cały minione 12 miesięcy: fantastyczne teksty, które czytałem, odebrane maile i telefoniczne rozmowy. Gratuluję tego, co osiągnęliście: nowych czytelników, znajomych i przyjaciół.

Wspominając stary rok, pewnie już niebawem zapomnimy wszystko, co było złe, w pamięci zostaną same dobre momenty. Tak się zwykle dzieje. Podsumowując rok 2011 w Wiadomości24, ja pamiętać muszę także o tym, co się nam nie udało. Po to, by w 2012 roku w serwisie uniknąć błędów i szybciej osiągnąć cel, jakim jest sprawienie, by wszyscy Autorzy nadal postrzegali nas jako atrakcyjną dla siebie ofertę, przekonanie do współpracy kolejnych Autorów,
i dotarcie do jak największej liczby odbiorców, którzy uznają W24 za miejsce, do którego warto wracać.

Dlaczego znów piszę o odbiorcach? Po prostu dlatego, że bez nich nie istniejemy jako dziennikarze, bez ich zainteresowania serwis skazany będzie na wegetację zamiast ekspansji. Dlatego na tym, by dotrzeć do czytelników, skupimy się w tym roku. Stąd właśnie ostatnimi czasy eksperymenty z nagrodą tygodnia za odsłony, stąd zapowiadana przebudowa, obejmująca także rankingi i zdecydowanie większe nagrody za najlepsze wyniki oraz sporo elementów informacyjnej gry. Wprowadzimy autorskie blogi, gdzie publikować będzie można bez moderacji. I zapowiadane strony główne działów. Tak, byśmy mieli w ramach W24 specjalistyczne subserwisy.

Z nowych rozwiązań pewnie zaciekawi Was jeden: zamieszczanie materiałów (nadesłanych i redagowanych w W24) także w innych serwisach, głównie – Polskatimes.pl i sieci NaszeMiasto.pl. W pierwszym z nich - opinii, w drugim - materiałów lokalnych. Skąd ten pomysł? NaszeMiasto ma ponad 200 lokalnych wydań. Tam materiały dotyczące spraw konkretnego miasta budzą najwyższe zainteresowanie. Dane wszystkich materiałów (liczba odsłon, komentarzy i inne) zliczane będą w rankingu W24, stąd wygrana w tygodniowym bądź miesięcznym zestawieniu nie będzie zależała od miejsca publikacji.

To oferta dla dziennikarzy W24, także tych, którzy pisanie do Wiadomości24 traktują jako pierwszy kontakt z zawodowym dziennikarstwem. To najprosztsza droga na rynku - już kilkadziesiąt osób przeszło do pracy w redakcjach serwisów i gazet nie tylko Polskapresse. Nie ma już chyba w Polsce dużego wydawnictwa, w którym nie pracowałby choć jeden ex-dziennikarz Wiadomości24.

Nie musimy mieć żadnych kompleksów – po sześciu latach istnienia nie jesteśmy już amatorami. Nasz serwis jest zarejestrowanym tytułem prasowym, wydajemy legitymacje prasowe, akredytacje, korzystamy ze wszystkich dobrodziejstw prawa prasowego. Możemy się szczycić dziennikarzami wygrywających w konkursie Dziennikarz Obywatelski Roku. Jesteśmy w stanie ubiegać się o uwagę czytelnika na równi ze wszystkimi, w tym największymi gazetami i serwisami. Możemy w równym stopniu wpływać na powszechną opinię.

Do życzeń złożonych na początku pozwolę więc sobie dodać
jeszcze jedno - byśmy byli dziennikarzami jeszcze lepszymi, skuteczniej zmieniającymi świat, wiarygodnymi i powszechnie czytanymi.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Ktoś właśnie pokazał jak to się robi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu Młynek.
Ująć nie można nic, rzeczywiście. Dodam natomiast soją wątpliwość, co do tego zdania:

"Wspominając stary rok, pewnie już niebawem zapomnimy wszystko, co było złe, w pamięci zostaną same dobre momenty".

Pod ideą podpisuję się zdecydowanie, ale jak obserwuję reakcje ludzi, to mam właśnie wątpliwości, czy tak jest z tym zapominaniem. Wielu ludziom "krzywda" długo zalega na wątrobie...
Zauważyłem takie oto powszechnie występujące zjawisko. Jeżeli ktoś w jednym miejscu "narazi się" czytelnikowi, to w innym miejscu, gdyby napisał najoczywistszą oczywistość, jak mówi klasyk naszego życia politycznego - zostanie z automatu za nazwisko, za nick przynajmniej zaminusowany kciukiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać, nic ująć. Tak trzymać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.01.2012 18:24

Jeden subserwis już mamy - Technologie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę enigmatycznie brzmią te subserwisy. Ćwierkanie słychać od dawna, aż powoli zaczyna mnie skręcać z ciekawości. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiedzi są interesujące, pełne optymizmu i ładnie napisane. Czekamy z niecierpliwością :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje za życzenia!! oby sie wszystko spelniło! :))...A i ma Pan racje Panie Tomaszu, internet bedzie nasz!! :))
Pozdrawiam i też życze wszystkiego dobrego, wielu inspiracji!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Internet będzie nasz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak te subserwisy to dobry krok, oby Historia była wśród nich. Samych dobrych tekstów życzę DO a Redakcji sukcesów na rynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę wszystkim lepszego nadchodzącego roku, wielu twórczych pomysłów oraz pasji przy ich realizacji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.