Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24 z wizytą w bytomskiej pływalni

W zabytkowej Miejskiej Pływalni w Bytomiu, zbudowanej w 1931 r. w miejscu wodociągów miejskich i łaźni miejskiej, trwa remont. Stąd też na zaproszenie prezydenta miasta Piotra Koja, media gościły na modernizowanym obiekcie. Byliśmy tam i my.

Prace modernizacyjne ruszyły pełną parą / Fot. Piotr A.JeleńZ przedstawionej notatki prasowej rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego, pani Katarzyny Krzemińskiej-Kruczek wynika, że rozpoczęcie modernizacji było możliwe dzięki pozyskaniu środków przez miasto z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w formie dotacji w wysokości 1,5 mln złotych oraz zaciągnięciu pożyczki w wysokości 909 tyś. złotych.

To właśnie dzięki tym środkom oraz środkom z budżetu miasta , Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji mógł przystąpić do realizacji modernizacji pływalni, która podzielona została na dwa etapy. W I etapie zaplanowano wymianę konstrukcji dachowej, wymianę wielkoformatowych Prezydent Koj uważa, iż część kosztów związanych z remontem misy basenu można by pokryć ze szkód górniczych / Fot. Piotr A.Jeleńokien w południowej fasadzie budynku (od ulicy Wrocławskiej) oraz remont i termomodernizację pokrycia dachowego. Prace na tym etapie w wyniku ogłoszonego przetargu podjął Zakład Administracji Budynków i Obiektów Budowlanych TROLL Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich.

W II etapie planowana jest wymiana stolarki drzwiowej i okiennej. Łączny koszt całości zaplanowanych prac oszacowano na ponad 6,6 mln złotych z czego prawie 2,8 mln złotych przeznaczono na remont dachu.

Obecna ceramiczna misa ma być zastąpiona misą ze stali nierdzewnej / Fot. Piotr A.JeleńJak dodał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Kijanka, wymiana konstrukcji dachu wraz ze świetlikami była podstawą do wydania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zamknięcia basenu w grudniu 2008 roku. Prace na tym etapie przebiegają planowo.

Przedstawiciel firmy TROLL poinformował nas, że zarówno konstrukcja dachu i jego kopuła, jak również wielkoformatowe okna od ulicy Wrocławskiej będą wykonane z aluminium i szkła bezpiecznego.

Zabytkowy, wciąż czynny prysznic rzymski / Fot. Piotr A.JeleńDrugim etapem jest wymiana wszystkich okien jakie znajdują się na obiekcie, łącznie 252 i zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mają to być okna drewniane.

Do tego dochodzi III etap prac, który będzie się wiązał z wymianą misy basenu. Obecny stan misy, wykonanej z ceramiki w wyniku szkód górniczych zmusza inwestora do jej modernizacji, a właściwie wymiany na nową. Nowa misa wykonana będzie ze stali nierdzewnej wraz z hydraulicznym układem poziomowania oraz nowoczesnym systemem filtracji wody.

Skorodowane elementy konstrukcji dachowej / Fot. Piotr A.JeleńGruntownej modernizacji poddany zostanie także teren wokół misy basenu oraz instalacja wentylacyjna samej hali.

Zdaniem prezydenta Piotra Koja, część kosztów związanych z trzecim etapem prac remontowych mogłaby być pokryta z tytułu szkód górniczych z Kompanii Węglowej.

Planowany termin zakończenia prac modernizacyjnych pływalni przewidziany jest na dzień piętnastego kwietnia.

Zobacz galerię: Z wizytą w modernizowanej bytomskiej galerii

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Czasem jeżdżę na pływalnię w Goleniowie ok. 25 km, lub do Świdwina 60 km. Wiem po co one są i wiem, że
najpotrzebniejszy jest pieniądz na ich utrzymanie. A wiąże się to ze zdrowiem i dlatego z funduszy na ten cel powinno coś też iść...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tylko kasy,kasy brak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie renowacje cieszą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieję, że jeszcze przed otwarciem kąpieliska letniego, zamoczymy stopy na pływalni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prace trwają, ale dobrze że przebiegają planowo.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.