Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl ambasadorem kultury

Wiadomości24.pl to w tej chwili największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego, tworzony przez entuzjastów. Inicjatywę warto rozwinąć i zrobić krok naprzód. Już teraz jesteśmy pozytywnie odbierani i trzeba to wykorzystać - uczynić Wiadomości24.pl serwisem promującym kulturę.

Jak tego dokonać?

Logo / Fot. W24.pl1. Na początek apeluję o większą aktywność dziennikarzy serwisu w dziale kultura. Wielu z nas pracuje jako dziennikarze w innych mediach. Utrzymujemy kontakty z artystami, pisarzami, dziennikarzami, organizatorami eventów kulturalnych, wernisaży. Możemy pomóc zarówno im jak i serwisowi, załatwiając patronaty medialne. Dany autor książki czy płyty muzycznej będzie z pewnością zainteresowany wypromowaniem swojej działalności - w formie recenzji, wywiadu, a w zamian umieści logo W24 w materiałach promocyjnych, plakatach, itp. Można zatem zaproponować patronat Wiadomości24. (oczywiście za wcześniejszą zgodą redaktora naczelnego serwisu - liczę tutaj na jego szczególny komentarz dotyczący pomysłu i rozwiązania kwestii technicznych). Serwis będzie się dalej rozwijał, kojarzony także z promocją kultury. Artysta, organizator eventów otrzyma możliwość dostępu do większej liczby internautów, my zaś będziemy mieli ciekawy materiał i kontakty. Ten model się sprawdza, wypróbowywałem go kilkakrotnie.

2. Dziennikarze mieszkają w różnych częściach Polski i świata. W naszych miejscowościach znajdują się często regionalne, nieznane muzea, które mają ciekawe eksponaty. Warto byłoby napisać o nich kilka słów. To element zarówno promocji kultury jak i regionu. To samo tyczy się teatrów i innych placówek. Jest wiele miejsc interesujących, o których mało osób słyszało. Warto zatem wybrać się tam z aparatem i dyktafonem.

3. W serwisie sprawdziła się Wielka Kampania Polecania. Uważam, że można stworzyć kolejny twór - "Bajki, które cieszą i uczą". W tym dziale opisywalibyśmy wartościowe bajki (zarówno drukowane jak i telewizyjne) i wyłuskiwali "perły", wśród przeciętnych bajek na tak "zapełnionym" rynku. Drugą stroną medalu byłaby czarna lista bajek (na pewno znalazłoby się kilka, po których dzieci mają problemy ze snem). Niebagatelnym rozwiązaniem byłoby stworzenie rankingu użytkowników W24 "najlepszych bajek wszechczasów" i opisanie ich - z takimi tytułami jak Jacek i Agatka, Miś Uszatek, Wilk i Zając czy Smerfy.

Chaplin / Fot. PD/Wikimedia Commons4. Kolejny krok to podjęcie ściślejszej współpracy z wydawnictwami, producentami filmów, itp. Jednostki te posiadają materiały promocyjne (książki, filmy), które przesyłają w zamian za recenzje. Uważam, że tutaj inicjatywa należy do wydawców. Więcej książek do recenzji - więcej radości. I lepsza zachęta do aktywności w serwisie Wiadomości24.pl

To kilka pomysłów, które mogą, ale nie muszą przyczynić się do rozwoju serwisu. Proszę o zrozumienie, jeśli któryś z pomysłów będzie wydawał się absurdalny. Mam nadzieję, że Państwo również dołączą się do dyskusji, oceniając zarówno moje propozycje, jak i dodając własne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Też zauważyłem już dawno, że teksty polityczne są żywo komentowane i oceniane.
Był kiedyś nawet sondaż, nie pamiętam już w jakiej gazecie, o tematach, na które najczęściej rozmawiają faceci. Poległy rozmowy o kobietach, seksie, sporcie, samochodach, pracy. Wygrała polityka...

To mówi samo za siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kultura i ekologia no i religia to nigdy nie były popularne. Nie rozgrzewały emocji. Polityka i politykowanie , pozwala błysnąć i zabłysnąć intelektem, analizą i spektralnym spojrzeniem. Polityka to droga do kariery łatwiejsza niż drogą kultury. ot. i cała tajemnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety polityka chyba przynosi największą oglądalność niż kultura. Tomku napisałem ID z 6 materiałów, ale czy każdy wie jak to zrobić. Ja np nie. Jakbym wiedział to na pewno bym to zrobił. Popieram kolegę Michała Mazika w 100 procentach bo ja sam to próbuję robić chociaż różnie bywa z instytucjami, ale i tak już coraz lepiej się współpracuje. Co do płyt muzycznych to zależy jaki jest zespół bo nie wierze, że gwiazda typu Perfect będzie współpracowałą z autorami, ale pomysł mi się podoba bo sam zajmuje się kulturą bo bardziej to wolę niż politykę

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i figa. "dzień z życia" minął bez foto felietonu , bez filmu. W ogóle i w szczególe figa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jednej ze swoich recenzji Krystyna Kofta napisała, że w dziennikach, czy tygodnikach spycha się literaturę na dalszy plan uznając ją za nieistotną. I zadała takie pytanie - jeśli literatura jest nieważna to, co jest?... Podpisuję się pod jej wypowiedzią... Literatura najbardziej mnie interesuje, dlatego to jedno zdanie wtrącić musiałam .
Osobiście uważam, że W24 inwestuje w kulturę - jest dużo interesujących akcji i chyba wszyscy tutaj to doceniamy, jednak mimo to nie opuszcza mnie wrażenie, że polityka gra tutaj pierwsze skrzypce, co nie ukrywam, trochę mnie złości, no ale to już tylko mój problem.
Za pomysł 5. I postaram się popracować nad moją aktywnością w tym wymiarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy W24 jest na bakier z kulturą? Przepraszam... Za dowód niech posłuży prostokącik w prawym, górnym rogu strony - wyszukiwarka. Wystarczy wpisać pożądane hasło... Współpracujemy z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Zachętą, zaczynamy dużą akcję z siecią kin studyjnych, patronujemy festiwalom... Skąd więc te zarzuty? Chyba z niewiedzy. Na stronie głównej nie jesteśmy w stanie utrzymać przez dłuższy czas jednego materiału. Ale od czego są boksy promocyjne? Wystarczy zebrać id sześciu swych materiałów (to ta liczba z url tekstu) i wysłać dyżurnemu W24. Na pewno nie oprze się takiej propozycji. Zapewniam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może kogoś zaciekawi, to już w sobotę - http://ion24.blogspot.com/2010/07/24-lipca-nakrec-film-dzien-z-zycia.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

link od kilku lat mają patronat nad Festiwalem Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresję Artystyczne", organizatorem jest Fundacja Pro Omnibus.

link
link
link
link

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co zapraszam do swoich artykułów , a jest ich w dziale Kultura dużo link Przyjemnej lektury życzę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba poruszyłem wierzchołek góry lodowej - i dobrze! Tutaj inicjatywa w rękach dziennikarzy link bo to od nas wszystko zależy. Nie ma narzuconych tematów, działów jak to się często dzieje w "płatnych" mediach. Można więc kreować rzeczywistość, poprawiać ją w sposób, jaki uważamy za najwłaściwszy.

Mamy w dużym stopniu wpływ na to czy serwis będzie się chylił ku tabloidom czy gazecie "z kulturą" i "o kulturze"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.