Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl: Czy dostaliśmy się na salony?

Czy serwis wiadomosci24.pl na dobre zadomowił się już w internetowej elicie informacyjnej? Zadałem sobie pytanie: jesteśmy jeszcze cichym kopciuszkiem czy piękną królewną? Tak szybko jak owo pytanie, nadeszła jednak odpowiedź.

Już na wstępie pragnę zaznaczyć: moim zdaniem przeszliśmy tę cudowną metamorfozę. Ciężko jednoznacznie podać dzień, w którym nasz serwis dostał się na przysłowiowe "salony". Był to chyba proces bardziej złożony, jednak dzisiejszego dnia mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Wiadomości24.pl wstydu nie przyniosły.

Sukces (nie)oczekiwany?

Czytając liczne wypowiedzi członków redakcji, z redaktorem naczelnym Pawłem Nowackim na czele, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obrót pewnych spraw był również dla nich sporym zaskoczeniem. Wnioskując po słowach zarówno wypisanych na łamach Wiadomości24.pl, jak i tych, które padały podczas osobistych rozmów śmiem przypuszczać, że szybkość, z jaką serwis nabrał "rumieńców" była istnym szokiem dla wielu. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, z jak wielkim ryzykiem ewentualnego niepowodzenia musieli się liczyć ludzie budzący do życia przedsięwzięcie o nazwie Wiadomości24.pl. Nie umiem też ogarnąć w żaden sposób, jaki trud podjęli i jaką odwagą się wykazali. Mogę jednak wykrzyczeć na klawiaturze komputera: opłacało się! Nie będę próbował przytoczyć jakiekolwiek liczby będącej częścią statystyk, bo robił to już redaktor naczelny. Przypuszczam jedynie, że ilość osób zarejestrowanych czy zamieszczających regularnie swoje teksty rośnie z każdym dniem. I rosnąć będzie, to pewne.

Piszesz ty, piszę ja

Jak już napisałem, osoby tworzące na początku lata ten serwis, wykazały się nie lada odwagą. W tym przypadku słowo to nabiera jednak szczególnego znaczenia. Postawiono na rozwój zjawiska dotąd obcemgo znacznej części społeczeństwa: dziennikarstwo obywatelskie. Brzmi poważnie, ale mało kto wiedział chyba, że można tak łatwo wprowadzić je w życie. A dla wielu autorów rzeczywistość okazała się nadzwyczaj prosta. Specyfika Wiadomości24.pl jest niepodważalna. To tu teksty zamieszczać może każdy: od 16-letniego chłopaka, takiego jak ja, dopiero co poznającego świat dziennikarstwa, poprzez studentów kierunku tego lub innych, na doświadczonych przedstawicielach dziennikarskiego zawodu skończywszy. Pisać może aktorka, piosenkarka, sekretarka, nauczycielka itp. itd. Piszesz ty, piszę ja. Bo to lubimy, bo chcemy zaspokoić własny głód komponowania zdań, bo chcemy przez chwilę poczuć się jak prawdziwy redaktor. Niezależnie jakimi ludźmi jesteśmy, czym zajmujemy się w życiu codziennym, jakie mamy zainteresowania, łączy nas jedno: wszyscy tworzymy ten serwis.

www.wiadomosci24.pl a mój start

Wielu z nas dowiedziało się o gazecie internetowej Wiadomości24.pl z bardzo różnych źródeł. Niektóre szkoły odwiedzali sami członkowie redakcji, opowiadając, przedstawiając, rekomendując, wreszcie zachęcając młodych ludzi do zagłębienia się w tą ideę. Inni dowiedzieli się od rodziny, znajomych, współpracowników. Jeszcze inni przypadkowo weszli na stronę serwisu i zaciekawieni postanowili zostać na dłużej. Niezależnie w jaki sposób i w jakich okolicznościach po raz pierwszy zetknęliśmy się w W24, chwalmy ów dzień. Dzień, w którym w karty naszego życia wpisany został nowy rozdział: Wiadomości24.pl.

Konkurencjo drżyj!

Choćby najnowsze wyniki głosowania internautów w konkursie Web Star Festival świadczyć mogą, że nasz serwis został zauważony. Pomijając fakt, iż sama ilość głosów może być niezwykle mylna przy wszelakich porównaniach do innych tego typu stron w sieci, cieszy sama obecność wśród nominowanych. W momencie, gdy piszę te słowa Wiadmości24.pl lokują się tuż za popularnym Onetem. Niezależnie jednak, czy w ostatecznym rozrachunku znajdziemy się na czele, czy na szarym końcu stawki, należy podkreślić, że W24 na dobre wprowadziło się chyba do działu: informacje w sieci. Niestraszny nam każdy inny serwis, bo, parafrazując myśl przewodnią serwisu, "media to my"!
Dziękując pomysłodawcom serwisu, redakcji, a także innym autorom i członkom naszej społeczności, życzyć pragnę wszystkim "lekkiego pióra" i dalszych sukcesów na wszelakich płaszczyznach dziennikarskiego fachu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za ten komentarz Panie Adamie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, Krzysztofie, nadawałbyś się na pastora, zwłaszcza z tym: "chwalmy ten dzień"! ;))) Troszkę przesady jednak jest w tekście... może sam kioedyś napiszę tekst krytyczny, bo teraz jestem w ogóle na fali krytyki pewnych zjawisk na W24, przy czym doszedłem (tak mi się zdaje) do krytyki konstruktywnej, co nie zawsze jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Ale też moja żona jest nieugiętym krytykiem i to ma też swój wpływ i w sumie życzę Ci szczerze, żeby Twoja dziewczyna, w przyszłości żona, mogła być tą, o której jest ta piosenka: "Literatura, literatura to nie jest tylko zasługa pióra, trzeba kobiety, która wie, kiedy poecie powiedzieć: nie!" Ale nie da się zaprzeczyć: ciekawie jest na W24! Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny artykuł pokazujący ogromny rozwój serwisu tworzonego przez nas. Do onetu niestety jeszcze nam daleko pod względem popularności, ale pod względem jakości tekstów sądzę, że wyprzedziliśmy onet, na którym są przeważnie tylko "suche" informacje. Początkowo trochę nie podobała mi się nazwa "Dziennikarstwo obywatelskie", ale jest to naprawdę super sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Ale napisałem, że było obce dla większości, nie dla wszystkich. A nawet jeśli ludzie stykali się jakoś z tym pojęciem, to zapewne nie sądzili, że można to tak łatwo wprowadzić w życie. Ja też nie sądziłem. Kontynuacja tradycji z lat osiemdziesiątych...kiedy mnie jeszcze na świecie nie było;) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ups, mała pomyłka, dziennikarstwo obywatelskie kwitło przecież jako bibuła, gł. w latach osiemdziesiątych, w latach dziewięćdziesiątych związane było z KO (Komitetami Obywatelskimi), a w tej chwili weszło do wirtualu, więc to jest kontynuacja tradycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że sukcesem będzie, kiedy zapytany np. polityk dowiadując się, że rozmawia z kimś z link powie: tak znam, czytałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawissimo!brawo brawo! :D fajnie ze to napisales:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I nawzajem - powodzenia wszystkim w tworzeniu nowego wspaniałego świata w24;)))
Sympatyczny felieton.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.