Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl dołączają do plebiscytu "Twardy Orzech"

Znasz kogoś, kto swym działaniem przyczynił się do rozwiązania istotnego, społecznego problemu? Wiesz coś o instytucji, której pracownikom udało się to osiągnąć? Wspólnie z Programem 1 Polskiego Radia poszukujemy tych, którzy nie przestraszyli się stojącego przed nimi wyzwania i odnieśli sukces.

 / Fot. PR1Plebiscyt ma na celu propagowanie zachowań i postaw ludzi nadprzeciętnych. Takich, których można stawiać za wzór. Ogłaszany jest już od kilku lat. W poprzednich edycjach nagrodą wyróżniani byli m.in. Norman Davies, Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji Akogo, inicjatorka akcji "Budzimy do życia" dla dzieci, które zapadły w śpiączkę, Leszek Balcerowicz, Grzegorz Kołodko, Jerzy Owsiak i Anna Dymna, założycielka fundacji "Mimo wszystko". Pomysł na wręczanie takiej nagrody zrodził się przed obchodami jubileuszu 30-lecia sztandarowej audycji radiowej "Jedynki" - "Sygnałów dnia". W tym roku do organizacji plebiscytu dołączyły także Wiadomości24.pl - największy polski serwis dziennikarstwa obywatelskiego.

Ostateczny termin zgłaszania kandydatów do Plebiscytu "Twardy Orzech" (wraz z uzasadnieniem kandydatury) to 12 grudnia 2009 r. Zgłoszenia nadsyłać mogą osoby fizyczne, stowarzyszenia i organizacje. Kandydaci mogą również zgłaszać się sami, jeśli czują, że to oni właśnie odcisnęli piętno na życiu polskiego społeczeństwa.

 / Fot. Materiały własneDo 10 stycznia, spośród zgłoszonych kandydatów, jury, powołane przez Program 1 Polskiego Radia, wybierze pięcioro finalistów plebiscytu. Ich sylwetki zostaną przedstawione na antenie radia i na stronach internetowych, także Wiadomości24.pl. Kto wygra? Ten, na kogo (za pomocą SMS-ów) do 22 stycznia 2010 r. odda głosy największa liczba osób. Otrzyma on rzeźbioną w srebrze i złocie statuetkę.

Zgłoszenia należy przesyłać na jeden z adresów: orzech@polskieradio.pl, lub na adres pocztowy: Polskie Radio SA , Program 1, 00-977 Warszawa, Al. Niepodległości 77/85. Zgłoszeń dokonywać można także w serwisie Wiadomości24.pl, rejestrując się i nadsyłając, zgodnie z regulaminem Wiadomości24.pl, tekst, zawierający przedstawienie sylwetki kandydata i jego dokonań, uzasadniających kandydaturę. Zgłoszenie musi zawierać aktualny adres mailowy i/lub numer telefonu kandydata. Teksty można przesyłać już od dziś, to jest od 15 kwietnia 2009 roku. Te, zatwierdzone, będą widoczne w dziale "Wydarzenia", w poddziale "Ludzie".

Tutaj znajdziesz regulamin Plebiscytu "Twardy Orzech".Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pochwalam podobne inicjatywy, bo zapewne w każdym środowisku znajdują się osoby godne naśladowania! Zwykle w pokorze, bez zbytniego rozgłosu pomagają innym ludziom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobrze powiedziane Jacku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.04.2009 10:09

Gdy właściwi ludzie zajmują właściwe miejsca... dochodzi do współpracy... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.