Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl na torze saneczkowym

Gdy na polu nie ma śniegu, Wiadomosci24.pl postanowiły wybrać się na sanki. W Przemyślu od paru dni działa tor saneczkowy, który cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

Wiadomosci24.pl na torze saneczkowym Foto. Łukasz Solski11 miesięcy po oficjalnym otwarciu stoku narciarskiego - 20 grudnia odbyła się kolejna uroczystość. W samo południe został otwarty tor saneczkowy w Przemyślu.

Po pobłogosławieniu nowego obiektu rekreacyjnego przez biskupa Adama Szala, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezydenta miasta Robert Choma, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Łoziński oraz Jarosław Bocian - przedstawiciel firmy Josef Wiegand GmbH & CoKG Rasdorf.

Pierwszy oficjalny zjazd wykonał niedźwiadek - maskotka, a tuż za nim Robert Choma. W pierwszym dniu funkcjonowania toru, chętnych na darmowy przejazd nie brakowało. Imprezie towarzyszyły występy zespołów muzycznych z Miejskiego Domu Kultury.

Tor saneczkowy ma długość 350 metrów, jest na nim 21 wózków. Każdy z nich mknie z prędkością do 11 metrów na sekundę. Trasa ma różnicę poziomów 38 metrów. Natomiast długość wyciągu dla sanek to 234 m. Sanki mają dwa miejsca dla pasażerów. Przed zjazdem należy zapiąć pasy.

Koszt przejazdu jednej osoby wynosi 3 zł. Jeśli zdecydujmy się jechać we dwójkę, to zapłacimy 5 zł. Nad naszym bezpieczeństwem czuwają pracownicy wyciągu, którzy pilnują, aby każdy kolejny wózek ruszył w odpowiedniej odległości od poprzedniego.

Wybierając się dzisiaj na tor Wiadomosci24.pl na torze saneczkowym Foto. Łukasz Solskisaneczkowy miałem nadzieję, że będzie mi dane przejechać się, chociaż raz. Wyjeżdżając na samą górę, gdzie mieści się tor, zobaczyłem, że ulice są pozastawiane samochodami z różnych stron Polski – nie był to dobry znak. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w kolejce do sanek stoi tłum ludzi. Nie zastanawiałem się długo poszedłem na „obchód obiektu”, z którego powstał poniższy materiał wideo.


 Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo za inicjatywę i chęć ruszenia się ze świątecznych domowych pieleszy pełnych serników pierników i karpika :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a Janek nie chciał zwolnić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drugi filmik jest świetny:D W pełni oddaje możliwości tego toru:P ... prędkość musi być niesmowita sądząc po strachu Pani, która mówi:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.