Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl najlepsze w kategorii serwisów ogólnoinformacyjnych

Użyteczność a popularność serwisów informacyjnych to temat badania jakie przeprowadziła w listopadzie poznańska agencja Symetria. Specjalizująca się w audytach użyteczności firma porównywała 104 polskie serwisy informacyjne. Wiadomości24.pl zajęły... pierwsze miejsce w kategorii serwisów ogólnoinformacyjnych.

 / Fot. http://www.interaktywnie.com/newsy/426-uzytecznosc-a-popularnosc-serwisow-informacyjnych.htmlNasz serwis uzyskał w badaniu więcej punktów niż znane serwisy: Gazeta.pl, Onet.pl, Interia.pl, (patrz screen). Przypomnijmy, że była to próba sprawdzenia powiązań roli użyteczności witryn informacyjnych i bogactwa dostarczanych funkcjonalności z ich pozycją w rankingach popularności.

Celem badania - jak piszą autorzy tekstu na blogu www.interaktywnie.com - było m.in. sprawdzenie, czy i w jaki sposób użyteczność witryny przekłada się na jej popularność. Badano łatwość i intuicyjność obsługi, przyjazność serwisów oraz atrakcyjność funkcjonalności. Audyt uzupełniono o eye tracking z udziałem użytkowników, który pozwolił na prześledzenie przyjazności procesu odnajdywania wyszukiwarek.

Jak m.in. piszą autorzy raportu "Pod względem użyteczności i funkcjonalności społecznościowe Wiadomości24.pl wyprzedziły nieznacznie Gazetę.pl w kategorii serwisów ogólnotematycznych (...)".

Pełna wersja tekstu oraz link do raportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem jest to sukces przez duże S, sukces nas wszystkich współtworzących Wiadomości24. Wielu z nas traktuje DO jako sposób na życie. Mamy możliwość pokazania swojej twórczości, poznajemy nowych ludzi, bierzemy czynny udział w życiu społeczeństwa, zdajemy relację czytelnikom. Nikt nas do niczego nie zmusza, działamy obywatelsko. To jest motorem naszego działania. GRATULACJE dla wszytkich autorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hurrra! Bardzo się cieszę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czym jest tu tyranie?? Piszą pasjonaci, nikt nikogo do tego nie zmusza :)
Pniemy się w górę, choć fakt - wielką zasługę w tym mają również informatycy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś każe tyrać? Zresztą pisanie to przyjemność...

Komentarz został ukrytyrozwiń

a co się mamy nie cieszyć :)))

Janusz, używasz firefoxa? Jeśli tak zainstaluj dodatek NoScript o którym pisał Marcin Kowol, interent staje się piękniejszy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Gratulacja dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow! Jak widać, dziennikarstwo obywatelskie wcale nie musi być traktowane z przymrużeniem oka. A i oglądalność W24 super - prawie taka jak np. Dziennik.pl - nie sądziłem, że jest aż tak wysoka. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i o to chodzi:)) Tak dalej:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to szczere gratulacje i tak dalej panie i panowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.