Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl najpopularniejszym serwisem dziennikarstwa obywatelskiego

Zgodnie z najnowszą analizą wyników badania Megapanel PBI/Gemius, dotyczących dziennikarstwa obywatelskiego w internecie, już 1,7 mln użytkowników odwiedza strony tego typu. Jak w rankingu wypadają Wiadomości24.pl? Zapraszam do lektury.

5 najlepszych witryn dziennikarstwa obywatelskiego / Fot. Scan pochodzący z raportuW lutym 2008 r. co ósmy (11,89 proc.) polski internauta odwiedził jeden z kilku serwisów dziennikarstwa obywatelskiego. W sumie według badań Gemiusa zainteresowanych tego typu portalami było 1,7 mln internautów.

W analizie został przedstawiony ranking najbardziej popularnych serwisów dziennikarstwa obywatelskiego w polskim Internecie. Na pierwszym miejscu uplasowały się Wiadomości24.pl. W lutym 2008 stronę tę odwiedziło ponad 550 tys. użytkowników Internetu. Drugie miejsce zajął serwis Interia360.pl z niewielką stratą do lidera (liczbą użytkowników to 547 tys.). Na trzecim miejscu, z liczbą użytkowników 250 tys., znalazł się serwis iThink.pl. poza pierwszą trójką uplasował się serwis Salon24.pl (146 tys.), a także Artelis.pl (96 tys.).

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, w lutym 2008 największe zainteresowanie serwisami dziennikarstwa obywatelskiego wykazali mieszkańcy województwa opolskiego (zasięg 17,44 proc.) oraz mieszkańcy województwa śląskiego (14,35 proc.). Najmniej zainteresowanymi okazali się internauci z województwa lubuskiego (zasięg – 4,61 proc.).

W okresie jednego roku, od lutego 2007 do lutego 2008, zasięg najpopularniejszych serwisów dziennikarstwa obywatelskiego wzrósł trzykrotnie, z 4,24 proc. do 11,89 proc. Rozwój internetu, a także coraz większa liczba internautów z pewnością spowoduje dalszy wzrost tego wskaźnika w najbliższych latach.

Niedawna publikacja Przemysława Trubalskiego, która dotyczyła popularności witryn internetowych, w której to Wiadomości24.pl zajęły 14. miejsce świadczy o tym, że serwisy dziennikarstwa obywatelskiego stają się coraz bardziej popularne, a ich zasięg wzrasta.

Więcej na oficjalnej stronie Gemiusa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Trochę się przeraziłem, oglądając ten wykres, bo Interia360 nas dogania... Trochę to niepokojące ale przecież to My jesteśmy link i nikt nam nie podskoczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to się udało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin, jesteś optymistą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za info :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na ranking majowy gdzie na medalowym miejscu trzecim zagości już "MM Moje Miasto" ;)

Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liderem wsrod portali dziennikarstwa obywatelskiego? Ok.. fajnie, ale dlaczego wsrod portali informacyjnych...jestesmy na szarym koncu? Trzeba nad tym pracowac...:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.