Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl partnerem koreańskiego OhmyNews International

Część z Was już zapewne zauważyła tajemniczy poddział "English zone", który pojawił się w dziale "Wydarzenia". To specjalne miejsce, w którym chcemy improve our English. No, ale nie tylko. Miejsce to stanie sie niedługo miejscem ważnym i areną rzeczy wielkich.

 / Fot. http://english.ohmynews.com/Intensywnie przygotowujemy się do rozpoczęcia współpracy z OhmyNews International (anglojęzyczna wersją OhmyNews, pierwszego na świecie serwisu dziennikarstwa obywatelskiego). W myśli naszego wstępnego porozumienia strony dziennikarstwa obywatelskiego staną się oficjalnymi partnerami. Co właściwie ma oznaczać ten termin dla nas?

Rzecz najważniejsza - wymianę tekstów. Chcemy pokazać światu (a pamiętajcie, że serwis przeglądają ludzie z całego globu) Wasze osiągnięcia, materiały i dokonania, a English zone stanie się platformą wymiany, transferu contentu. To tutaj trafiać będą Wasze teksty (wideo, fotogalerie), które przekazywać będziemy do Korei Południowej. I to tu trafiać będą przysyłane nam w ramach wymiany teksty z anglojęzycznej wersji koreańskiego serwisu.

Najlepsze materiały mogą trafić na stronę główną OhmyNews. Koreańczycy zachęcają Was też do rejestrowania się na ich stronie oraz do wysyłania im bezpośrednio, przez ich mechanizm, swoich tekstów. Macie wtedy szansę zarobić pieniądze (OhmyNews nie płaci za wszystkie nadesłane teksty swoim użytkownikom, ale robi to zdecydowanie częściej niż my :) pod warunkiem jednak, że moderatorzy strony uznają Wasz tekst za wart umieszczenia na stronie głównej (raczej te nagradzane są honorarium).

Nasza współpraca oficjalnie wystartuje prawdopodobnie w maju. Wtedy też będziemy w stanie doprecyzować warunki umowy partnerskiej (liczba tekstów, czas ich wysyłania). Nardzo liczymy na autorów, na deklaracje ze strony piszących: ile? jakie? itp.

Warunkiem koniecznym przy wymianie treści jest to, że będziecie pisać materiały w j. angielskim. To chyba da się zrobić? :) To jak? Could You write that in English please?  / Fot. http://english.ohmynews.com/

***
Deklarujemy pomoc i mamy nadzieję, że współpraca z koreańskim portalem da Wam nie tylko możliwość współpracy i kontaktu z zagranicznymi dziennikarzami obywatelskimi, ale pozwoli szlifować angielski. Sami mamy pomysły, ale liczymy też na Waszą inicjatywę, szczególnie tych co świetnie znają język i posługują się nim codziennie. Proponujemy też zamieszczać na końcu tekstu (po *** gwiazdkach) słowniczek z trudnymi wyrazami. Czekamy też na teksty o gramatyce, teksty szkoleniowe - jak pisać po angielsku. Realizację tego umożliwia właśnie "English zone". Jedyne co nas ogranicza to pomysłowość :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

własne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

aj ken traj:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku: dokładnie tak.
Adam: Bardzo ładne, to własne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

money and fame
are like a flame
what burns must turn to ash
clasping hands and cash
only inscriptions will survive
in stone, on paper, in bytes...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku: Bo wysyłając tekst bezpośrednio do OhmyNews, nie masz wcale gwarancji na to, że Twój tekst zostanie opublikowany i to opublikowany na stronie głównej - co za tym idzie nie masz wcale pewności na pieniądze. Natomiast korzystając z English zone i naszej wymiany masz pewność, że zostaniesz opublikowany, ale pieniędzy za to nie będzie. Więc albo sława albo pieniądze albo trzecia opcja trochę ryzyka i sława i pieniądze albo nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Nie placą za dużo...25 dolarów:) za arta na pierwszej stronie

nie rozumiem za bardzo sensu....tego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek, bardzo istotne pytanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam: z ciekawości jutro spróbuję się zarejestrować na OMNI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unfortunately, the registration form on Ohmynews website sucks. I tried twice to fill it and got nothing except some info 'bout some error. So no way to write there right ahead or so. I've heard they're having some problems and lacking the former steam there in Korea, right? So dramatic is their situation that they need the crazy Poles with their three opinions on two issues, right? Well, I wonder how would it work, eventually :)
Dżizas...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie korekta po angielsku. Tematy polityczne wchodzą w grę, w końcu przybliżamy tym ludziom z bardzo daleka Polskę, no a polska polityka jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.