Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl poczerwieniały?

Były oficer SB, dziś redaktor w serwisie wiadomości24.pl... bo jak ulał pasuje czerwona tabliczka.

Redaktor serwisu słynący z tekstów pochwalnych byłego systemu, na rocznicę wprowadzenia stanu wojennego sprawił użytkownikom niespodziankę - tekst, w którym próbował udowodnić, iż poprzedni system był lepszy od tego obecnego. Artykuł oczywiście wywołał burzę, pojawiły się nawet zarzuty, jakoby tekst propagował komunizm. Tekst można przeczytać tutaj. Odpuśćmy jednak sobie analizę tego tekstu, choć dla rozjaśnienia sytuacji warto przeczytać ten hymn pochwalny do SB.

Meritum tej sprawy, to ostatni tekst byłego oficera, który dziś pojawił się w serwisie. Artykuł rzekomo traktuje o problemie dysleksji. Rzeczywiście jest ona atakiem na jednego z autorów serwisu, który dość wyraźnie podkreślał swoje zdanie na temat zarówno PRL jak i tekstów byłego funkcjonariusza SB. Co świadczy o tym, iż mogę stwierdzić, że artykuł jest atakiem na usera? Po pierwsze: użyte imię, po drugie: fragmenty komentarzy usera użyte w artykule, tudzież ich parafraza., po trzecie: temat dysleksji jest tylko przykrywką, wartość merytoryczna na temat tego schorzenia jest znikoma. O sposobie ataku też nie ma się co rozpisywać - nie w tym rzecz.

Najdziwniejsze jest zachowanie wydawców Wiadomości24.pl, którzy nawołują do merytorycznej pracy, zaprzestania wewnętrznych utarczek, ataków, etc. Sypią się między innymi blokady kont za wypowiedzi w komentarzach. Powtarzam: w komentarzach! Tutaj jeden użytkownik został zaatakowany przez drugiego w artykule - czyli czymś najbardziej jawnym, oficjalnym. Wydawcy mają opcję zaakceptowania tekstu bez moderacji (i wiele takich przypadków ma miejsce), ten natomiast został sprawdzony, ewentualnie przemoderowany i zaakceptowany. Możemy oczywiście założyć, że moderujący się nie zorientował, jednak jest to średnio prawdopodobny scenariusz (zważając także na komentarze pod artykułem). Inna opcja: redakcja ma to gdzieś (brak reakcji) albo jej się to podoba.

Doskonale wiemy także o tym, że niekiedy redakcja odrzucała artykuły, które w jakiś sposób, były nawiązaniem do prywatnych spraw autorów: ich utarczek, odejść, decyzji. Z niechęcią przyjmowane są też artykuły o charakterze apeli o pomoc dla chorych dzieci. A ten przeszedł bez żadnego problemu...

Wiadomości24.pl poczerwieniały? Nie chciałbym przesądzać...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Dużo w dyskusji jest o dysleksji. Kiedyś tego pojęcia nie znano i maturę w znacznym stopniu samodzielnie zdawano. Dzisiaj szuka się usprawiedliwień na błędy nie tylko związane z pisownią, ale i zachowaniem. Nie osądzam, ale mam swoje zdanie na temat różnie sądzących ludzi m. in o poprzednim ustroju u nas panującym. Każdy ma swoje przeżycia i zna różne przejścia najbliższych, więc tu jest początek różnych osądów. Wychowanie wyniesione z domu i pilność w studiowaniu stosownej literatury to kolejne głębokie przyczyny różnic między naszymi wypowiedziami. Szanują każdego chociaż z wypowiedziami niektórych z dyskutantów się nie zgadzam. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Kto ma rację okaże się za X lat.
Zapraszam do dyskusji na tematy przeze mnie poruszone...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj dałam plus..dziś przeczytałam dokładnie" lekurę tego Pana..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2010 15:01

Tak, Lukasz ma racje... Tylko po co te wycieczki w stronę redakcji? Redakcja jest od tego, by koordynować, dbać o regulamin, redagować... I robi to. Czasami lepiej, czasami gorzej... A my? My powinniśmy dyskutować we własnym gronie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu - przyznam, że "przeleciałam" tekst jednym okiem tak, jak wszystkie teksty tego pana. Nie zauważyłam tego, o czym piszesz. Masz rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 100% popieram opinię pana Marcina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Standardem (dobrym czy złym - nieistotne), który przyjął się w sieci są PODKREŚLONE i WYRÓŻNIONE INTENSYWNYM KOLOREM odnośniki. W rozwiązaniu przyjętym przez redakcję odnośniki na niektórych ciekłokrystalicznych wyświetlaczach niemal nie różnią się od tekstu.
Jest to rozwiązanie było stosowane przez nowoczesnych webmasterów, jako eleganckie, ale zostało zarzucone, ze względu na użyteczność utrwalonego standardu.
Łukaszu, od samego początku większość tekstów wspomnianego SB-eka jest subiektywna, tendencyjna i kłamliwa, z czym redakcja od zawsze się godziła, bo to pobudza dyskusję i napędza "kliknięcia" w serwisie, a to jedyny cel. Albo godzisz się z tym i piszesz, albo nie.
Co do angażowania się w dyskusje z wspomnianym SB-ekiem - szczerze Ci odradzam. Tego typu ludzie (czy jeszcze ludzie?) sprowadzają dyskusje do swojego pełzającego poziomu, a następnie pokonują Cię na retorycznym poziomie dyskusji, który maja opanowany od lat.
Uprzedzając złośliwości: pod Wujkiem miałem 15 lat i nie zapomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój komentarz odnosił się do sprawy linków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisałam o tym już ostatnio pod tekstem Marty link . Pewnie stąd pomysł, że Marta promuje siebie, a nie materiały Debiutantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piasc kazdu moze - jeden lepiej lub gorzej... a jak nie potrafisz inaczej to nie dyskutuj z czlowiekiem tylko z argumentami... Nie ma to natomiast jak kolejny lowca SBkow i znawca owczesnych realiow... Moze nam zdradzi ile wowczas mial lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zauważam już wielokrotnie, że ludzie nie korzystają, bo nie wiedzą , że pod bledszym niebieskim słowem podpięte są linki , że trzeba na te słowa najechać myszką i kliknąć.
Tzn. wie bardzo niewielki procent czytających.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.