Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl sposobem na sukces!

Współautorzy: Marta Wróbel

W szkole średniej zastanawiałyśmy się co chcemy ze sobą zrobić, zawsze kochałyśmy pisać, mimo swojej niepełnosprawności zaczęłyśmy otwierać się na ludzi... Aż w 2006 trafiłyśmy przez przypadek na serwis W24.pl i tak tu trwamy, aż po dzisiaj...

 / Fot. W24.plPierwszy profil, który założyłyśmy w serwisie był wspólny. Zaczęłyśmy mozolnie tworzyć jakieś tam teksty i wysyłać je do redakcji a one... one wracały z powrotem z mnóstwem uwag od redakcji. No ale my się nie poddawałyśmy i poprawiałyśmy do skutku, aż dany tekst był w miarę poprawny i nadawał się do publikacji. Wtedy było nam bardzo przykro, że nas tak często poprawiają, dziś jesteśmy im za to bardzo wdzięczne, bo nie popełniamy już, tych błędów co wtedy i nasze artykuły są po prostu lepsze, rozbudowane. Są takie, jakie dziennikarze powinni pisać, choć wiadomo, że przed nami jeszcze wiele nauki, nasz warsztat pisarski musi się jeszcze poprawić i wiemy, zdajemy sobie z tego sprawę, że przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy.

Tak sobie pisałyśmy razem, ale w pewnym momencie, za namową redakcji, rozdzieliłyśmy nasze pisarstwo i tak każda z nas założyła sobie swój własny profil i tak jest do dziś.

No i wreszcie nastał dzień, w którym musiałyśmy wybrać sobie kierunek studiów, na to też miał wpływ nasz serwis, a ponieważ wielu ludzi, dziennikarzy choć nie tylko, przekonywało nas, że aby być dobrym dziennikarzem trzeba posiadać szeroką wiedzę ogólną. Zdecydowałyśmy się więc podjąć studia licencjackie na kierunku socjologia o specjalności "media, komunikacja i opinia publiczna". Dziś już jesteśmy prawie rok po obronie i nie żałujemy tego, że zdecydowałyśmy się na ten właśnie kierunek.

A o czym piszemy? Jesteśmy niepełnosprawne i dziś już tego się nie wstydzimy, jest jak jest i tego nie zmienimy. Z doświadczenia własnego wiemy, jak trudno osobom niepełnosprawnym jest się otworzyć na otaczający świat, na ludzi. Wiemy też, jak przez większość społeczeństwa są postrzegane osoby z ograniczoną sprawnością, jakie panują stereotypy, dlatego też w swoich artykułach piszemy o sukcesach, porażkach czy też problemach osób niepełnosprawnych. Piszemy też o tym, jak państwo pomaga lub też przeszkadza takim osobom.
Ale nie tylko o tym, w swoich pracach poruszamy tematy, które nas interesują i uważamy, że warto o nich mówić całemu społeczeństwu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Trzymcie się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki nam może nie. Ale dookoła jest tyle ludzi dzięki którym świat nabiera pięknych barw. A w życiu trzeba dostrzegać piękne chwile i gesty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życie jest piękniejsze, dzięki Wam, Marto i Magdo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wróbelki! jesteście wspaniale!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i wciąż nie tracimy nadziei :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy wszystkim za piękne życzenia i gratulacje. I obiecujemy, że będziemy dalej mozolnie dążyć do celi :-) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

yczę powodzenia! dążycie z uporem do celu, zawsze ciekawe świata, więc kiedys uda Wam się spełnić marzenia. Wiem to!! I trzymam kciuki za Was
1

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co macie w środku, Wasz potencjał, ambicja, ciekawość świata, otwartość i dążenie do celu, mimo trudności jest czymś niesamowitym ;) Osiągniecie to, o czy marzycie ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dobrze, że tu trafiłyście:) Powodzenia w dalszym pisaniu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.