Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl to największa redakcja w Polsce!

Kochani, po ośmiu miesiącach działania gazeta internetowa Wiadomości24.pl jest nie tylko największym w Polsce serwisem dziennikarstwa obywatelskiego, ale również największą polską redakcją. Dzięki olbrzymiej pasji i zaangażowaniu dziennikarzy obywatelskich i zespołu redaktorów, gazecie internetowej Wiadomości24.pl udało się osiągnąć jakość tekstów porównywalną z tradycyjnymi mediami oraz wprowadzić kilka innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym staliśmy się standardem dla tego typu przedsięwzięć.

Największa redakcja w Polsce

WebStar dla najlepszego serwisu informacyjnego w 2006 roku. Fot. Przemysław Trubalski W redakcji Wiadomości24.pl zarejestrowało się już ponad 4,5 tys. autorów, a 650 bardzo aktywnie (napisało co najmniej kilka tekstów) tworzy z nami nową jakość w mediach. To ponad dwa razy więcej niż w następnym polskim serwisie o podobnym profilu, nota bene działającym kilka miesięcy dłużej.

Autorzy piszący do Wiadomości24.pl są niezwykle aktywni. Napisali już ponad 6,5 tys. tekstów (6 razy więcej niż ich odpowiednicy w konkurencyjnym serwisie), a w całej gazecie opublikowano ponad 10 tys. różnych materiałów dziennikarskich. Wynika z tego, że dziennie ukazuje się tu około 50 tekstów, z czego większość jest autorstwa dziennikarzy obywatelskich. Podobnie jak inne profesjonalne media, również Wiadomości24.pl korzystają z depesz agencji prasowych, czym uzupełniają codzienny serwis. Poza tym w gazecie można przeczytać najciekawsze i najlepsze teksty dziennikarskie z gazet regionalnych Polskapresse. Takie spektrum różnych materiałów nie oferuje żadna polska gazeta.

Zasoby Wiadomości24.pl należą do niezwykle popularnych w sieci. Według danych Megapanel/PBI w styczniu internauci otworzyli 1,6 mln razy strony internetowe naszej gazety. W okresie tym ze stron Wiadomości24.pl korzystało 443 tys. unikalnych użytkowników internetu (dane Megapanel/PBI za styczeń 2007). Liczby te potwierdzają inne serwisy monitorujące ruch w sieci, jak np. będąca na świecie standardem Alexa.com. W krótkim czasie Wiadomości24.pl prześcignęły kilka serwisow internetowych liczących się w Polsce gazet i czasopism.

Piszą profesorowie i uczniowie

W naszej gazecie pisać może każdy. Wśród autorów są profesorowie i wybitni lekarze, jak np. Piotr Siondalski, szef zespołu gdańskich kardiochirurgów, którzy dokonali pierwszej na Pomorzu operacji przeszczepu serca. Publikują na naszych łamach osobowości takie jak Jan Tomaszewski czy znani nie tylko w Polsce dziennikarze, jak Klaus Bachmann. Są też studenci i licealiści. Wśród dziennikarzy obywatelskich są osoby utalentowane, które z pewnością odnalazłyby się w tradycyjnych mediach. Wrocławianka Ola Solarewicz - podejmująca głównie tematy społeczne - jest bardzo dobrym, wrażliwym i pełnym pasji obserwatorem. Krzyśka Baraniaka mogłaby pozazdrościć niejedna redakcja sportowa. Pisze profesjonalne analizy meczów ligi polskiej i światowych, ale nie ogranicza się tylko do sportu. Próbuje również swoich sił w tematyce społecznej. Agnieszka Gierczak – specjalistka od spraw wschodnich, ale
z dobrym skutkiem podejmuje tematy społeczne i kulturalne. Świetne pióro. Ania Wittenberg – ma dziennikarskie zacięcie, nie ma kompleksów, nie boi się rozmawiać z ludźmi. Oliwia Piotrowska – specjalistka od psychologii - wybrana głosami internautów "Dziennikarzem obywatelskim 2006 roku". Monika Sieniawska – specjalistka od sportów motorowych, ale również autorka innych fenomenalnie napisanych tekstów sportowych. Kuba Kwaśnik – próbuje swoich sił w różnych tematach. To tylko kilkoro z grona najlepszych polskich dziennikarzy obywatelskich.

Teksty autorów gazety Wiadomości24.pl stały się przedmiotem zainteresowania tradycyjnych mediów. Materiał Tomka Wołodźko o ujawnieniu przez Grono.net danych użytkowników był cytowany przez wszystkie najważniejsze polskie media. Konflikt w Wesołej wynaleziony i opisany przez Paulinę Nowicką kontynuowały później “Rzeczpospolita” i tygodnik "Polityka". To tylko kilka przykładów pokazujących, że teksty dziennikarzy Wiadomości24.pl są poważnie traktowane na rynku dziennikarskim.

Pracuj z profesjonalistami


Podobnie jak ikona dziennikarstwa obywatelskiego koreański serwis Oh My News, Wiadomości24.pl postawiły na profesjonalizm i jakość materiałów. To co wyróżnia nas od koreańskiego wzoru, to położenie silnego akcentu na edukację dziennikarską. O jakość tekstów i ich merytoryczną poprawność dba zespół profesjonalnych redaktorów, z których większość ma długoletnie doświadczenie w redakcjach największych polskich mediów. Służą radą początkującym dziennikarzom oraz wszystkim, którym ta pomoc jest potrzebna. O jakości materiałów dziennikarskich w Wiadomości24.pl niech świadczy fakt, że wielu autorów, którzy nie sprawdzili się w naszej gazecie jest liderami w innych serwisach, gdzie wymagania wobec jakości tekstów są o wiele niższe. Redakcja organizuje również rzecz unikalną w polskim internecie: praktyki studenckie. Dotychczas odbyło je kilkanaście osób.

Na początku bieżącego roku redakcja Wiadomości24.pl zorganizowała pierwszy w Polsce konkurs na "Dziennikarza Obywatelskiego" oraz "Blogera Roku". W pierwszym przypadku oprócz internautów, jury stanowili wybitni dziennikarze i osobowości świata mediów: Kazimiera Szczuka, Bernard Margeritte, Piotr Najsztub. Obydwa konkursy, w przeciwieństwie do podobnych inicjatyw w polskiej sieci, były otwarte dla wszystkich internautów.

Pisz, fotografuj i rób filmy

Dziś dziennikarz musi nie tylko doskonale pisać, ale również fotografować, nagrywać wywiady i kręcić filmy. Tacy właśnie są dziennikarze tworzący w Wiadomości24.pl. Od ponad dwóch miesięcy dodają do swoich tekstów zdjęcia, filmy i wywiady w formie plików audio. To jednak nie koniec technicznych innowacji. Wiadomości24.pl wprowadzą w najbliższych tygodniach kilka nowych rozwiązań technicznych, organizacyjnych i biznesowych - nie znanych dotychczas w polskim internecie.


P.S. Tylko nie mówicie nikomu, że zapomniałem napisać, że dziennikarze i redaktorzy Wiadomości24.pl zostali uhonorowani przez Akademię WebStarFestival nagrodą: "Strona Roku 2006" w kategorii "Wiadomości i Informacje", pozostawiając na placu boju Gazetę Wyborczą i Onet.pl.

Cicho sza, bo mi za karę dadzą 16 albo i 24 godzinne dyżury do końca roku. Jakby co, to ta informacja była, tylko chochlik obywatelski ją wyciął :-)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Nie zaniedbamy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha, jeszcze a propos tego, co napisał w komentarzu Stanisław - nie zaniedbujmy jednak tych "fajerwerków" w imię stawiania nacisku na wyższe idee - każdy lubi fajerwerki :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, liczby już całkiem ładne. Gratuluję nam wszystkim i oby nie spocząć na laurach :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@observer - oczywiście, że niższej (ja), bowiem zostałem tak oceniony przez wielu Czytelników, także przez mistrzynię OP oraz Redakcję i przyznaje tym ocenom sporo racji. Zresztą było parę uwag typu "jeśli się nie podoba, to dlaczego się uczepiłeś W24". Każdy powinien znać swoją wartość, a ją przez parę miesięcy na W24 dość dokładnie poznałem i uznałem - "a gdzie mi tam do najlepszych"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobiłam reklamę Wrocławiowi. Ciekawe, co On na to? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • - -
  • 22.02.2007 23:55

>kilka innowacyjnych rozwiązań

apropos, konkurencja - iThink wprowadziła podcasty w formie mp3 (partacze! - http://di24.pl/15886,1.html) a jakby wprowadzić to tutaj, ale pliki byłby zakodowane w .ogg?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Asen, ale przecież "Media to Wy"

Komentarz został ukrytyrozwiń

powiem szczerze observer, coś mi tak na odległość śmierdzi konkurencją. Całkiem przypadkiem zarejestrował się dzisiaj i od razu zaczął od marudzenia. Nie ma to jak komentować nie mając bladego pojęcia o całości tej strony.

Nota bene, trochę ten artykuł za subiektywny, można było jakieś ale dodać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Asen - w pełni się z Tobą zgadzam. Nie chodzio przerzucanie się argumentami co jest tu a co tam, ale taki ton nadał już sam tytuł komentowanego tekstu. Oba portale są inne. Na iThink są artykuły audio na odtwarzacz mp3, a na W24 praktyki studenckie (jakkolwiek one wyglądają).

Mirnalu - widziałem twoje teksty na obu portalach, były ciekawe. Dlatego dziwi mnie że piszesz, iż na iThink piszą autorzy niższej klasy. Wiec jakiej klasy ty jesteś autorem; wyższej czy niższej?

Emenefixie - szczerze mówiąc bardziej interesujące wydaje mi się poczytanie o tym jak wybrac dobry telewizor LCD, niż te same informacje z PAPu, które czytałem juz na Onecie, Interii, WP i na stronach gazet papierowych.

Podsumowując. nie chodziło mi o targowanie się co jest tu a co tam. Oba portale maja + i -. Na oba zaglądam czasami. Ja tylko zauwazyłem pewien związek przyczynowo-skutkowy; "iThink wprowadza dziś nowatorskie rozwiązanie, więc oto Staszku, napisz dziś autopochwalny tekst, że to my najwięksi jesteśmy!" :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Asen, miałem się nie wtrącać, bo późno już i trochę przysypiam. Dawno już myśleliśmy o automatycznej zamianie tekstów na mp3. Jest kilka technologii, które robią to automagicznie. Uznaliśmy, że są jednak ciekawsze rozwiązania i lepsze z punktu widzenia dziennikarstwa. I tyle.

Co do konkurencji. My mamy inną misje, a iThink inną. Rafał Janik stawia na zbiorową mądrość ludzi. Wymyślił oryginalny system. Fajnie i chwała mu za to, bo to coś nowego. My mamy inną wizję i uważamy, że ważny jest profesjonalizm. Z punktu widzenia dziennikarstwa obywatelskiego zarówno nasz pomysł jak i iThinka ma swoje wady i zalety.

Poza tym my oprócz platformy dziennikarskiej jeszcze chcemy czegoś nauczyć. Mamy kilka innych idei i przynajmniej o jednej z nich będzie pewnie niedługo głośno.

Trochę boli, że my uczymy, pomagamy, a później ktoś sobie idzie gdzieś indziej. No ale takie jest życie i tak jest we wszystkich profesjonalnych mediach. Trudno. Trzeba robić swoje i SIĘ nie przejmować SIĘ. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.