Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl - tu piszesz, tu zarabiasz?

Gdyby wszystko poszło po naszej myśli, możliwość zarabiania na treściach tworzonych w serwisie Wiadomości24.pl mielibyście już od kilku dni. Opracowany system dodawania przez Autorów własnych reklam Google AdSense czekał niemal na wciśnięcie guzika. Niestety, finalny sprawdzian nie wypadł najlepiej.

 / Fot. Dawid Sobolewski / Fot. Dawid SobolewskiZebraliśmy doświadczenia i nie rezygnujemy z dalszych prób. Testujemy kolejne sposoby oddania Wam - autorom sukcesu Wiadomości24.pl - części powierzchni reklamowej w serwisie. Reklama, jakikolwiek mielibyśmy do niej stosunek, na razie przynajmniej jest głównym źródłem przychodów przedsięwzięć medialnych.

Myśl o wydzieleniu powierzchni reklamowej dla Autorów była od dawna przedmiotem redakcyjnych dyskusji. Jeśli różniliśmy się w poglądach, to głównie z powodu odmiennych koncepcji jak to zrobić. Odpowiedź nie była prosta. Wprowadzenia własnego systemu rozliczeń na taką skalę, by objął 23 tysiące osób (a przypominam, że liczba zarejestrowanych użytkowników rośnie z tygodnia na tydzień) nie byłoby racjonalnym rozwiązaniem.

 / Fot. AdTailyCzy zarabianie na reklamach kłóci się z ideą dziennikarstwa obywatelskiego? Czy zaprzecza zasadzie tworzenia materiałów jedynie w interesie społecznym? Moim zdaniem nie ma tu sprzeczności. Co więcej, możliwość zarabiania, jaką chcemy dać dziennikarzom obywatelskim, wzmaga wręcz siłę tego ruchu. Nie ważyłbym się jednak obiecywać, że przychody będą wysokie i to od razu.

 / Fot. Dawid SobolewskiFakt, że W24.pl notuje niemal milion odwiedzających miesięcznie dobrze rokuje, ale i tak wszystko zależy od jakości konkretnego materiału i popularności, jaką będzie się cieszył. Jak na razie, w polskim internecie istotne wpływy z tworzonych przez siebie treści informacyjnych notuje tylko kilkadziesiąt osób.

Dodawanie reklam ma być, oczywiście, dobrowolne. Jeśli ktoś nie życzy sobie jakiegokolwiek "wpływu rynku", nie zależy mu na zainteresowaniu tekstem jak największej liczby czytelników, miałby możność publikowania na dotychczasowych zasadach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (66):

Sortuj komentarze:

spózniona ,lub nie ale pomysł ciekawy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirosławo nie jesteś "gapą" - ja to dopiero jestem wielką gapą, bo dopiero dzisiaj przeczytałam ważny tekst Redaktora Naczelnego W24. - czyli prawie po roku. Być może, że całe przedsięwzięcie już działa jeśli tak to gdzie i jak...? jestem ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale gapa ze mnie, to już nieaktualne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli nie jest za późno to też się zgłaszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczyna iskrzyć mocniej. Niedługo wszyscy, którzy zgłosili się do testów, dostaną pierwsze instrukcje : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ooo to bardzo fajnie :)) 3mam mocno kciuki, żeby sie wszystko udało i żeby nie tylko sie skrzyło ale i wypaliło :D ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lont już podpalony. Fakt, że jest dość długi, ale skrzy się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jak zwykle spozniona ;D;), ale fajny pomysł z ta kasą :) ciekawe czy to wypali :)
Pozdrawiam!;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, widzę, że jest z nami jak z amerykańskimi promami kosmicznymi. Czasem ich start się opóźnia, ale w końcu zawsze następuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli to dopiero początek nowej historii na w24? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.