Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

44844 miejsce

Wiadomości24.pl. Ty piszesz, ty zarabiasz. My nie bierzemy grosza

Wdrożyliśmy system reklamowy, który pozwala Autorom Wiadomości24.pl zarabiać na swych materiałach. Pod tekstem bądź pod galerią zdjęć można już dodać boks reklamowy, z którego wpływy idą dla autora, a częściowo - do operatora systemu reklam. Wiadomości24.pl nie biorą ani grosza.

 / Fot. Dawid SobolewskiPo pierwszych próbach, o których pisałem w tym materiale, zdecydowaliśmy się wypróbować kolejną możliwość. Jest nią Adtaily - coraz powszechniej stosowany na platformach blogerskich.

Rzecz wydaje się prosta w obsłudze i ma wielką zaletę - to Autor sam ustala kwotę, za jaką sprzeda reklamodawcy jeden dzień wyświetlania reklamy w swym widgecie. Złotówka? Sto złotych? A może tysiąc złotych za dzień? Wszystko możliwe, o ile tylko znajdzie się ktoś gotowy tyle zapłacić :) Przychodem Autor dzielić się będzie tylko z Adtaily. Możliwość zamieszczania reklam ma każdy, kto publikuje w Wiadomościach24.pl.

JAK TO DZIAŁA. KLIKNIJ I ZOBACZ INSTRUKCJĘ KROK PO KROKU

Oddajemy powierzchnię reklamową Autorom, bo to oni są twórcami sukcesu Wiadomości24.pl. I - jeśli zechcą - mogą zarabiać na tym, co piszą. System reklam, nawet powszechnie wprowadzony, nie będzie bowiem obowiązkowy. Każdy będzie miał wybór - skorzystać z niego, czy nie. Wystarczy powstrzymać się przed kliknięciem guzika w profilu aktywującego widget pod materiałami. Zajrzyjcie na strony swych profili. Wystarczy kliknąć w "Edycję profilu", potem na pasku u góry, po prawej, odnaleźć button "Reklamy Adtaily" i użyć go, jeśli ktoś chce dodać widget z reklamami pod swe materiały.

Kilkunastu Autorów Wiadomości24.pl testowało Adtaily od dłuższego czasu. Z tego, co widziałem, reklamy pojawiały się pod materiałami wielu z nich. Sukces zapewne zależy od wielu czynników. Reklamodawców przyciągną zapewne te teksty i galerie zdjęć, które cieszą się popularnością u odwiedzających. Dobry temat jest więc dużo wart!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (148):

Sortuj komentarze:

bolslaw motyka
  • bolslaw motyka
  • 12.11.2011 16:38

SWIĘTY CZAS PRZENIEŚĆ STOLICĘ GDZIEKOLWIEK...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"link Ty piszesz, ty zarabiasz. My nie bierzemy grosza". No cóż, dobry żart - tynfa wart!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabriel Leonard
  • Gabriel Leonard
  • 03.04.2011 12:43

Panie Andrzeju chyba Oriana Fallaci, a nie Monika Falaczi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Halina Bielawska
  • Halina Bielawska
  • 14.02.2011 09:38

Do p Ireny Filus. To tzw. dziennikarstwo obywatelskie to akurat świetna idea, chociaż może w przypadku Wiadomości24 nie jest realizowana w pełnej swojej krasie. Z założenia jest to pisanie - najkrócej rzecz ujmując - pro publico bono. Obywatelskim zwie się nie ze względu na autorów - amatorów - obywateli, ale na treści, których celem jest kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, świadomego swoich praw i roli, aktywnego, odpowiedzialnego za siebie, sąsiadów z bloku, ulicy, osiedla, za gminę, kraj itd. (w tej właśnie kolejności). Działalność (twórczość) pro publico bono nie musi być charytatywna, a "uzupełnianie" artykułów reklamami nie musi łączyć się z brakiem etyki, chyba że dziennikarz zgodzi się na to, by reklamodawca wpływał na treść artykułu. I tylko w takim przypadku można mówić o schodzeniu na psy, ale nie dziennikarstwa, lecz dziennikarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magdalena Łabieniec
  • Magdalena Łabieniec
  • 07.02.2011 14:59

3x"było by" i zawód dziennikarz to dopiero nieporozumienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lucyna Nordqvist
  • Lucyna Nordqvist
  • 06.02.2011 11:02

Dodam jeszcze, że najlepszym dowodem kwitnącego dziennikarstwa obywatelskiego są blogi. Z nich można dużo się dowiedzieć, nauczyć, poznać. Są one o różnej jakości, ale nie szkodzi, ma się przecież możliwość wyboru. Zapraszam do odwiedzenia mego skromnego blogu. http://szwedzka-polka.blog.onet.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lucyna Nordqist
  • Lucyna Nordqist
  • 06.02.2011 10:49

Pani Ireno Filus! Nie idzie pani z czasem, powiedziałabym, że chce go pani zatrzymać. Ale na szczęście nie uda się. Dziennikarstwo obywatelskie to najważniejsze wydażenie naszych czasów, wraz z nim nastąpiła prawdziwa wolność słowa. Ludzie nie są skazani li tylko na wypowiedzi zawodowych dziennikarzy, którzy niestety nie rzadko zaprzedają swoje pióra. Pod tym względem to ma pani rację, dziennikarstwo zeszło na psy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kay-Kay
  • Kay-Kay
  • 01.02.2011 11:12

P. Dorota Michalczak (dziennikarz!) pisze: "Tadeuszu, ale miło było by, jeśli wpadło by parę groszy. Było by na długopis." Jak pisze się partykułę "by" ??? Trzy zdania - trzy błędy - to ma być dziennikarz???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Krasowski
  • Andrzej Krasowski
  • 04.01.2011 12:31

Monika Falaczi powiedziala kiedys ze gdyby znalazla sie w nieznanym sobie kraju, nie miala wiele czasu,
a chciala by wiedziec na jakim poziomie, materialnym i intelektualnym, zyja jego mieszkancy. Obejrzala by