Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13338 miejsce

Wiadomości24.pl u przyszłych dziennikarzy w Rzeszowie

We wtorek, 12 grudnia dziennikarze z Wiadomości24.pl odwiedzili klasy dziennikarskie VI LO w Rzeszowie. Mieliśmy okazję poznać nieznaną nam dotąd formę dziennikarstwa obywatelskiego. Wielu z nas postanowiło nawiązać współpracę z redakcją.

Uczniowie zasypywali gości pytaniami. Fot. Goście opowiadają o idei dziennikarstwa obywateleskiego. Fot. VI LO w RzeszowieAlicja Karłowska i Przemysław Trubalski starali się opowiedzieć na czym polega praca w gazecie internetowej Wiadomości24.pl i zachęcić nas do spróbowania swoich sił w dziennikarstwie. Sadząc po ilości zadawanych pytań udało im się to doskonale.

Początkowo nie byliśmy wyraźnie zainteresowani. Jako drugoklasiści mamy za sobą rok zajęć dziennikarskich, tygodniowe warsztaty w Iwoniczu Zdroju, wizyty dziennikarzy z lokalnej prasy, radia i telewizji, więc o zawodzie dziennikarza wiemy już całkiem sporo. VI liceum słynie bowiem z dobrze prowadzonego profilu dziennikarskiego. Rokrocznie cieszy się on coraz większym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjów - w tym roku na jedno miejsce przypadało aż 4 kandydatów.

W prezencie dla Wiadomości24.pl nasza szkolna gazetka Nasza gazeta znalazła uznanie w oczach przedstawicieli Wiadomości24.pl. Fot. VI LO w Rzeszowie– Przyznam, że nigdy nie słyszałam o idei dziennikarstwa obywatelskiego. Przekonuje mnie do niej fakt, że możemy pisać o czym chcemy: o tym, co nas interesuje bądź denerwuje. Pisanie na tematy nam bliskie, to naprawdę wielka frajda. Mam nadzieję, że uda mi się nawiązać współpracę z Wiadomości24.pl – mówi Kasia Bednarz, uczennica drugiej klasy.

Podobne zdanie wyraziło wielu innych uczniów biorących udział w tym spotkaniu, a największym zainteresowaniem cieszył się dział sportowy, więc pytań o tematyce sportowej nie brakowało. Nie zapomnieliśmy także zaprezentować efektu naszej pracy na polu dziennikarskim – gazetki szkolnej „Szubrawiec”. Mamy nadzieję, że już w wkrótce będziecie mieli okazje poczytać materiały uczniów VI LO na stronie Wiadomości.24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.12.2006 23:04

Miłe uczucie zobaczyć swoje zdjęcia na stronce;)) Myślę, że to początek owocnej współpracy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przybywejtie nowe użyszkodniki W24, przybywejtie :) Witam serdecznie !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówią ,ze zielony to kolor nadziei ;-)
Brawo !

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, "Szubrawcy" i sympatycy, pierwszy krok za Wami. Czas na kolejne materiały, czekam/y! Cierpliwości życzę i (odkrywania) pasji. Warto tworzyć coś dobrego... Cóż przychodzi z mówienia, gdy słuchacza brak? A Was tam było... sporo! Dzięki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy jest lepsza nagroda dla Redakcji niż taki tekst po wizycie w LO?*

*pytanie z gatunku retorycznych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeszów hmm jeszcze troche i bedziecie w Przemyślu... wow :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No fajnie się zobaczyć na zdjęciu :)Co do spotkania. Było bardzo ciekawe. Zachęciło mnie do nawiązania współpracy z link i myślę, że tak ową rozpocznę A bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam Naczelną "Szubrawca" oraz wszystkich którzy mieli okazję uczestniczyć w tym spotkaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

no proszę:) Przemku, Alicjo i inni - wpadajcie do XXI LO w Łodzi:D raz jeszcze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.