Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl w liczbach

Rośniemy. Zerknijcie zresztą sami na kilka liczb, które najlepiej o tym świadczą.

Fragment listy autorów Wiadomości24.pl / Fot. Materiały własne.Osób, które zarejestrowały się na stronie gazety Wiadomości24.pl doliczyliśmy się dziś ponad 8,4 tysiąca. Spośród nich już 167 legitymuje się pierwszym piórem, drugim - 69, trzecim zaś - 34. Czwarte pióro ma dziesięciu autorów. Pióra świadczą nie tylko o ich umiejętnościach, ale i poziomie uprawnień, a co za tym idzie - możliwości bezpośredniego wpływania na kształt pierwszej, polskiej gazety dziennikarstwa obywatelskiego. I jednocześnie - najliczniejszej redakcji w Polsce, bowiem co najmniej jeden tekst, galerię zdjęć, MMS, materiał audio bądź wideo, zamieściło na łamach Wiadomości24.pl ponad 1200 dziennikarzy obywatelskich.

Dzięki Wam, na stronach Wiadomości24.pl można przeczytać i obejrzeć 40 tysięcy materiałów autorskich (nie licząc tekstów napisanych przez redaktorów). Depesz agencyjnych jest o wiele mniej - niespełna 16 tysięcy. Pod tekstami dopisanych zostało 82 tysiące komentarzy. A postów na forum mamy już 19 tysięcy. Wracając jeszcze do tekstów... Do 40 tysięcy zatwierdzonych doliczyć należy jeszcze prawie tyle samo materiałów, które nie zakwalifikowały się na stronę. A również były przeczytane, weryfikowane, sprawdzone pod kątem zapożyczeń, praw autorskich do zdjęć, opatrzone komentarzem...

To wszystko pokazuje skalę zjawiska, jakim są Wiadomości24.pl. Biorąc pod uwagę, że średnio, każdego dnia, pracuje w redakcji troje redaktorów, przez 550 dni istnienia naszej wspólnej gazety, codziennie moderowali razem 72 teksty, a 24 - z osobna. Prócz moderacji każdy zajmował się kontaktami z autorami (przez telefon, komórkę, GG, skype, formularz tekstowy i pole uwag pod nim), odpowiadał na maile, odpisywał na listy, ustawiał wagi tekstów, przeglądał depesze agencyjne, wyszukiwał odpowiednie zdjęcia, montował filmy, zamieszczał sondy na stronie, pracował nad nowymi funkcjonalnościami, zajmował się własnymi tekstami, organizował akcje promocyjne, odwiedzał zaprzyjaźnione szkoły, uczelnie i instytucje... Na pewno nie udałoby się to wszystko, gdyby nie nieoceniony udział w pracy nad serwisem wspaniałych autorów oraz dzielnych praktykantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny materiał:) Przyda mi się do pracy licencjackiej:) Wielkie dzięki ! Ułatwiło mi to pracę:) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

A... no i oczywiście szczerze gratuluję tak dużego sukcesu, jakim stał się ten serwis =)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi drodzy!
Ja Wam naprawdę za to z całego serducha dziękuję! Nigdy nie zapomnę pierwszego kontaktu z Wiadomościami24, pierwszego planowanego tekstu, czy pierwszego napisanego tekstu (który został zaakceptowany przez Tomka, a pierwszą osobą z jaką rozmawiałem była Agatka). Jestem Wam ogromnie, ale to ogromnie wdzięczny, że nadal mogę tworzyć ten serwis razem z Wami, choć nie tak często jak kiedyś, bo obowiązków przybyło no i jak Paweł wspomniał pracy jest więcej ;-). Odwalacie niewiarygodnie dobrą robotę. Posłodzę trochę, ale taka jest prawda! To co to przeżyłem tutaj jest prawdziwą szkołą życia i zawodu, który mnie tak bardzo pasjonuje! Jestem ogromnie wdzięczny i nigdy nie zapomnę, gdzie rozpoczynałem swoją przygodę z dziennikarstwem.

Dziękuję Wam bardzo! I obyśmy spotkali się w wirtualnym świecie za kolejne 550 dni w podobnym składzie redakcyjnym ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym jeszcze Tomek dodał dwie rzeczy.
To wszystko nie byłoby możliwe dzięki naszym wspaniałym informatykom (nasza współpraca jest szorstka, ale efektywna jak widać :) oraz najważniejsze: pomagamy Autorom na różnych polach. Wiele rzeczy pozostanie tajemnicą między nami a piszącymi, ale mam nadzieję, że tych kilkanaście osób, które zarabia pisaniem będzie się przyznawać, że pierwsze kroki w tym zawodzie stawiały tu.

Dziękujemy wszystkim i przepraszamy za zdarzające się błędy. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.