Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13693 miejsce

Wiadomości24.pl w Norwegii: Jak dotrzeć do Norwegii?

W kolejnym materiale z cyklu "Wiadomości24.pl w Norwegii" odpowiemy na pytanie: jak dotrzeć do Norwegii? Samolotem, autostopem, samochodem, pociągiem, autobusem czy promem?

Samolotem
Z Polski prawie wszystkie największe linie lotnicze oferują nam loty do stolicy Norwegii, Oslo. Jeśli chcemy dotrzeć do innego miasta możemy skorzystać z lotów pośrednich. Miejscem przesiadki będzie Kopenhaga, z której norweskie linie lotnicze zabiorą nas do: Oslo, Bergen, Stavanger, Kristiansand, Trondheim i Tromso. Samoloty kursują kilka razy dziennie. Bilety trzeba rezerwować co najmniej miesiąc przed wyjazdem, a rezerwacji na loty promocyjne, czyli jedne z tańszych, dokonywać należy co najmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. W podróży do Norwegii samolotem możemy skorzystać z wielu lotów pośrednich. Cena biletu lotniczego może wynieść poniżej 400 zł.

Norweskie pociągi / Fot. Damian KazakPociągiem
Trasa z Polski do Norwegii pociągiem jest bardzo okrężna i niewygodna. Bilet kolejowy jest tylko nieznacznie tańszy od lotniczego, a w przypadku osób powyżej 26. roku życia droższy. Polskę łączy bezpośrednie okresowe połączenie kolejowe ze stolicą Norwegii, Oslo. Prowadzi ono z Warszawy, przez Berlin, Hamburg, Kopenhagę, Malmö i Göteborg. Połączenia trwają od 23 do 33 godzin, a pasażerowie zmuszeni są do czterech lub pięciu przesiadek.

Autobusem
Podróż autobusem do Norwegii zajmuje około 24 godzin. Kursy odbywają się z większych miast w Polsce do Oslo, Moss i Svinesund . Najpierw autobus jedzie do Niemiec, skąd wyprawa kontynuowana jest promem do Szwecji. Następnie do samego Oslo dojedziemy już autobusem. Istnieje możliwość telefonicznego zarezerwowania miejsc płacąc kierowcy na miejscu. Bilety można także kupić w większości biur podróży, cena za podróż w obie strony z Warszawy do Oslo wynosi 550-600 zł (1200-1300 kr).

Jedna z norweskich autostrad. / Fot. Damian KazakSamochodem
Do Norwegii można dotrzeć także bez żadnej przeprawy promowej: przez Niemcy do Danii i dalej przez słynny już most z Kopenhagi do Malmö w Szwecji, 16 km pod i nad cieśniną Oresund. To dobra wiadomość dla osób, które na samą myśl o morzu odczuwają pierwsze objawy choroby morskiej. Przy podróży samochodem trzeba być przygotowanym na opłaty za przejazd autostradami oraz wysokie ceny paliwa na terenie Norwegii i Szwecji.

Autostopem
Jazda autostopem jest możliwa, ale w niektórych miejscach (szczególnie w zachodniej części kraju) liczyć się trzeba z dłuższymi przerwami w podróży. Dziś wielu Norwegów podchodzi do autostopowiczów podejrzliwie i z obawą. Panuje powszechny pogląd, że każdy przyzwoity człowiek ma własne auto...W drodze do Norwegii nie widać wielu chętnych autostopowiczów.

Prom ze Szwecji. / Fot. Damian KazakPromem
Promy z Polski nie docierają bezpośrednio do Norwegii. Z Gdańska, Gdyni i Świnoujścia dopłynąć można do Szwecji lub Danii. Stamtąd należy kontynuować podróż drogą lądową lub kolejnym promem. Ceny biletów zależne są od sezonu oraz rodzaju kursu: dziennego lub nocnego.
Kolejne relacje z Norwegii już niebawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No właśnie to te promocje o których pisałem... Nie raz są naprawdę kuszące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja lece do Norwegii z mezem - laczne koszty to niecale 600 zl, juz za obie osoby w obie strony :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.