Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl w nowym kształcie

Więcej autorskich materiałów na stronie głównej, inny układ stron działów, możliwość oceniania komentarzy, które wpisać będą mogli także niezalogowani - to tylko niektóre ze zmian w serwisie, jakie właśnie wprowadziliśmy. Mam nadzieję, że w nowym kształcie Wiadomości24.pl spodobają się Wam jeszcze bardziej.

 / Fot. Krzysztof DąbrowskiNiedawno zapowiadałem zmiany, jakie nastąpią w wyglądzie, a po części - także w funkcjonowaniu serwisu. Dziś już możemy wszystko zobaczyć. (Z nową odsłoną W24 wiąże się też konieczność akceptacji regulaminu.) Jak wspomniałem, najwięcej nowości jest w trzech obszarach. Zaczynając od strony głównej:

Jest na niej sześciokrotnie więcej materiałów, uporządkowanych wedle działu. Pojawi się również kilka boksów, dzięki którym będziemy mogli jeszcze lepiej promować materiały i ich autorów. Nowy układ graficzny wymaga innych formatów zdjęć. Dodając materiał, kadrujcie, proszę, fotografie. Dzięki temu będą lepiej eksponowane.

Na stronie każdego działu też sporo się zmieni. Szerokość prawej szpalty będzie przypominała stronę główną. Układ materiałów będzie przypominał to, co znacie z listy własnych artykułów. Dojdzie możliwość oceny materiału i połączenie z Facebookiem - jak mówi Mateusz - "zlajkowania" tekstu : ) Aby każdy widział jakie możliwości daje serwis, pojawi się boks z dwoma buttonami, kierującymi zalogowanych do formularza tworzenia tekstu, a niezalogowanych - do strony logowania i rejestracji. Docelowo zaś - do formularza pozwalającego przesłać tekst do moderacji także niezalogowanym użytkownikom.

Co nowego na stronie materiału? Oj, też wiele. Najbardziej zauważalny jest pewnie nowy system komentarzy. Uwaga, komentarze zostaną uwolnione! Oznacza to, że swój wpis będzie mógł pozostawić każdy, kto trafi na materiał choćby znajdując go przez Google. Tak jak materiały, komentarze też można oceniać. Ten komentarz, który nie spodoba się przynajmniej dwudziestu oceniającym, zostanie zasłonięty. Można go zobaczyć, ale już tylko na własne życzenie i niejako - na własną odpowiedzialność. Co zrobić, aby komentarz znów pojawił się wśród innych? Trzeba dodać odpowiednią liczbę ocen pozytywnych.

Na stronie wiadomosci24.pl/rankingi (wejść można także dzięki przyciskowi "Więcej" spod boksu "Najlepsi autorzy w tym tygodniu") pojawi się zestawienie efektów tego, co robimy. Będziemy mogli zobaczyć zestawienia uszeregowane wedle dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Znajdziemy tam np. rankingi najwyżej ocenianych materiałów, najbardziej cenionych autorów, czy tekstów najczęściej oglądanych.

Jestem bardzo ciekaw jak ocenicie zmiany. Tym bardziej, że to dopiero początek przebudowy Wiadomości24.pl - największego serwisu dziennikarstwa obywatelskiego. Bardzo proszę o wpisywanie ewentualnych usterek w tym wątku Forum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (84):

Sortuj komentarze:

Ważna sprawa Panie Tomaszu.
Dlaczego zdjęcia zamieszczone w galerii, a więc w miejscu specjalnie stworzonym do tego, mają znacznie mniejszy rozmiar, od tych, zamieszczonych przy artykułach ( gdzie raczej powinny być dodatkiem) ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.09.2010 11:44

Po tygodniu funkcjonowania w24 w nowym kształcie wyrażam swoje wątpliwości:
- błędem było umożliwienie zamieszczania komentarzy osobom niezarejestrowanym - widzę ile chamskich i wulgarnych wypowiedzi pojawiło się w tym czasie - anonimowość zbytnio ośmiela
- zabawa z łapkami to raczej przejaw dziecinady - oceny komentarza można przecież dokonać wyrażając opinię słowną czy polemikę do komentarza - tak było do tej pory.
Czy redakcja może rozważa powrót w tych kwestiach do wcześniejszych zasad?

Komentarz został ukrytyrozwiń

może i komentarzy bedzie więcej - oby tylko bezsensownych tekstów było mniej - bez urazy,ale tu piszą ludzie po 20-24 lata,studenci-i to o sprawach o których nie maja pojęcia,to czasem żenujące,że ktoś ocenia ludzi z innych pokoleń,siedząc przed monitorem i stukając swój tekst-czytałam tu wiele artykułów - które po prostu mnie zaskoczyły-nie wnikam kto wyraził zgode na ich publikacje-ale prosze o jedno tych młodych ,,pisarzy'', zachowajcie przynajmniej minimalny poziom i zasady dziennikarstwa !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie osobiście cieszy fakt, iż udostępniono możliwośc komentowania tekstów osobom niezarejestrowanym. Dzięki temu po prostu będzie więcej komentarzy pod tekstami, które mogą się zmienic w ciekawe dyskusje.

Proponuję jeszcze wprowadzenie możliwości szybkiego kasowania swoich własnych komentarzy (dla użytkowników zarejestrowanych), bez konieczności odsyłania ich do moderacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2010 21:16

Mariusz pisze: "To chyba właściwy czas na opuszczenie tego serwisu."

Mariusz, to nie tak...

W życiu realnym godzimy się przecież na pewne mechanizmy, niezbędne dla funkcjonowania społeczeństwa.

Społeczeństwem wirtualnym rządzą podobne mechanizmy, a wszystkie zmiany, które wprowadzono do serwisu maja jeden wspólny cel: większą oglądalność. I dobrze; rowniez za kilka lat chcę mieć gdzie pisać, gdy muza mnie odwiedzi :)))

Jedyne, co drażni, to błędy... Informatycy rzucili nam surowy ochlap mięsa, twierdząc, ze to stek.
Sprawna praca naszych rzeźników wymaga albo dużo więcej czasu, albo pizzy w kartonie, dmuchanego materaca przy biurku i pogardy dla słowa "weekend"...

A wszystko w celu, by zadowolić osobę najważniejszą: użytkownika...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz G.
Mam wątpliwości czy rzeczywiście zostanie zmarginalizowane działanie stałych komentatorów.Mało tego, złośliwi stali komentatorzy (a takich nie brakuje) dostali do ręki nowy oręż - będą mogli "dowalać" niezalogowani. Zależnie od potrzeb, będą używać sobie w komentarzach-tak lub tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba właściwy czas na opuszczenie tego serwisu. Szkoda, tym większa, że jest (było) się jego użytkownikiem 4 lata. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Chociaż może właśnie po stokroć pokonanym jestem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krystianie, komentarze powrócą na stronę główną; to tylko chwilowa usterka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Isabello, dyżurujący redaktor nie zniknął :-) Pojawia się w oknie jak dawniej i w tym samym miejscu, na samym dole, po prawej stronie. Na wysokości sondy i najlepszych autorów. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje mi tu, (co było dawniej) dyżurującego Redaktora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.