Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl: wielkie zmiany i zmian tych konsekwencje

Wprowadzenie nowej wersji serwisu to zawsze rewolucja. Zmiany można było wprawdzie śledzić w wersji testowej już od kilku tygodni, jednak z ogłoszonej już 31 marca wersji testowej skorzystało niewiele osób. W konsekwencji nowy wygląd wielu Autorów w końcu zaskoczył.

 / Fot. Materiały własneTo chyba dlatego podeszli do niektórych zmian bardzo krytycznie. Dlatego od 18 maja skrzętnie zbieramy wszystkie napływające opinie i od razu zabraliśmy się do wdrażania wielu zasugerowanych poprawek.

Po kilkunastu dniach nadszedł czas na pierwsze podsumowanie. Szybko rośnie liczba nowozarejestrowanych użytkowników i wielu od razu nadsyła debiutanckie materiały. To cieszy gdyż rośnie nasza dziennikarska społeczność. O odświeżonych Wiadomoścach24.pl wyrażają się bardzo dobrze, panel do nadawania materiałów okazał się prosty. Zastrzeżenia pochodzą zwykle od Autorów o dużym dorobku, przyzwyczajonych do "starych" Wiadomości24.pl. My ich zdanie ogromnie cenimy, wsłuchujemy się uważnie w każdy głos.

Co rodzi zastrzeżenie? Najliczniejsze chyba - liczba tekstów autorskich na pierwszej stronie. Duże zdjęcia, w sześciu zmieniających się materiałach, zabrały wiele przestrzeni, pozostawiając u dołu jedynie sześć tekstów. Tymczasem faktycznie główna strona to nawigacja z wykorzystaniem menu, zatem jest ich tyle ile działów (poza wydzielonym działem M3G). Jednak siła przyzwyczajenia jest tak wielka, że wielu Autorów znających starą wersję uznało, że to za słabo eksponuje informacyjną rolę naszego serwisu. Ponieważ i dla nas ta funkcja jest najważniejsza staramy się to poprawić, dodamy na głównej stronie więcej, opatrzonych zdjęciami, materiałów autorskich, wprowadzimy też dodatkowe stronicowanie. Powinno to ułatwić również poruszanie się w serwisie.

Sprawnej pracy dziennikarskiej nie sprzyjają przytrafiające się jeszcze kłopoty techniczne, za które w imieniu swoimi i informatyków przepraszamy. Szczególnie dało się w kość kapryśne działanie galerii. Informatycy walczą z usterkami, starając się je wyeliminować jak najszybciej.
Liczymy na zrozumienie, bo nie wszystko można zrobić od ręki. Na szczęście część usterek dostrzega tylko redakcja. Staramy się jak najszybciej uporządkować sposób wyświetlania informacji w działach i poddziałach, oraz rankingi Autorów, uporządkowane wedle liczby odsłon, punktów czy komentarzy. Czy zauważyliście np. możliwość sortowania własnego dorobku po liczbie odsłon?

Niebawem opublikujemy instrukcję obsługi nowych funkcji, sprawiających najwięcej trudności. W części będą to wideoporadniki, pokazujące wszystko krok po kroku. Od centrum dowodzenia, czyli zawartości profilu autora, po sposób przyznawania punktów autorom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

"Grzegorz, czy spodobałby Ci się znaleziony w sieci serwis społeczności dziennikarzy obywatelskich? " Nie, bo jeśli chcę serwisu społecznościowego, sensu stricte, to wchodzę na goldenline, czy inny fejsbuk. Trzeba się zastanowić, czego tu chcecie. Albo serwisu dziennikarskiego, z artykułami, wypowiedziami, da się robić takie bez bajerów, ścian, znajomych, (co dalej? Ocenianie fotek)? Czy chcecie portalu społecznościowego z wymienionymi przeze mnie "udogodnieniami". Tylko pytanie do kogo chcecie trafić. Bo pojawi się więcej takich osobników jak ten co "mam 11 lat i jestem miły"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.06.2009 23:28

Do wszystkich, o innym spojrzeniu na nowe W24 mozna poczytac tu (uwaga, autoreklama) - link

Tam tez jest ankieta, w ktorej mozna ocenic nowa wersje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.06.2009 23:26

Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac ;) Obiecalem, ze zamilkne jak zobacze zadowolonych z nowej odslony W24, ale nawet pod artykulem redakcji mowicym o tym ze wiele juz poprawiono niemal ich nie widac - czuje sie rozgrzeszony :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.06.2009 23:21

Pawle, Redakcja uparcie twierdzi ze wszystko, oprocz kilku bledow technicznych, jest OK i wiekszosci sie nowa odslona W24 podoba. Tylko tych pozytywnych glosow nie widac, bo sa wylacznie wysylane na poczte prywatna, a poza tym muradzenie jest w modzie, a chwalenie nie. Na wynik sondy, komentarze pod artykulami i na grupach dyskusyjnych nikt nie zwraca uwagi, bo to tylko niewielki kawalczek calej spolecznosci.

Nie! przepraszam! Redakcja wsluchuje sie w glos nawet tej niewielkiej czesci spolecznosci i w swojej laskawosci naprawia tych kilka bledow technicznych (bo przeciez forma, projekt, wyglad i sterowanie jest na wysokim poziomie) zglaszanych przez te grupke.

Chwala Pracy Ludu Rolniczego... Przepraszam - Chwala Pracy Ludu Redakcyjnego!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł - nie da się wrócić do starej wersji.

Tomek napisał: "Co rodzi zastrzeżenie? Najliczniejsze chyba - liczba tekstów autorskich na pierwszej stronie. Duże zdjęcia, w sześciu zmieniających się materiałach, zabrały wiele przestrzeni, pozostawiając u dołu jedynie sześć tekstów. Tymczasem faktycznie główna strona to nawigacja z wykorzystaniem menu, zatem jest ich tyle ile działów (poza wydzielonym działem M3G). Jednak siła przyzwyczajenia jest tak wielka, że wielu Autorów znających starą wersję uznało, że to za słabo eksponuje informacyjną rolę naszego serwisu. Ponieważ i dla nas ta funkcja jest najważniejsza staramy się to poprawić, dodamy na głównej stronie więcej, opatrzonych zdjęciami, materiałów autorskich, wprowadzimy też dodatkowe stronicowanie. Powinno to ułatwić również poruszanie się w serwisie."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu a jest w ogóle możliwość przywrócenia starej wersji? Zróbmy jakieś referendum lub inny twór demokracji i przekonajmy się czy nowy serwis podoba się większości (jak zapewnia naczelny;) ) czy też się nie podoba (jak zapewnia 80% komentarzy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomek , jesteś cudownym dzieckiem:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, czy spodobałby Ci się znaleziony w sieci serwis społeczności dziennikarzy obywatelskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzekome zasadnicze zmiany są fikcją. Nie ma plusów, Ależ są, tylko nazywają się gwaizdkami. Nie ma piór, ależ są, tylko mają szamerunki - nazwy stopni, adekwatnie do żeglarskich, harcerskich, by nie powiedzieć wojskowych. Hierachia była widoczna, jest i heheheeh będzie widoczna. A uprawnienia.? to całkiem inna historia. Faktem jest różnorodna kolorystyka, oraz uwypuklenie akcentu społecznościowego srewisu. Wydaje się być najważniejsze : Kto co komu napisał (na ścianie w profilu), kto z z kim się zadaje, (czyli lista znajomych), Co kto o kim ostatnio powiedział, czyli ostatnie komenty. Naturalnie jest kilka dobrych nowych funkcji, które powinny były być już dawno i nie wydają się być niczym nadzwyczajnym, jak tylko uzupełnieniem braków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zmiany można było wprawdzie śledzić w wersji testowej już od kilku tygodni, jednak z ogłoszonej już 31 marca wersji testowej skorzystało niewiele osób. W konsekwencji nowy wygląd wielu Autorów w końcu zaskoczył." Moment, moment Tomek. Ludzie mogli się zgłosić, ale to wyście mieli wybrać, według Waszego widzimisię. Więc trudno, żeby autorzy widzieli te zmiany, tak?
"Po kilkunastu dniach nadszedł czas na pierwsze podsumowanie. Szybko rośnie liczba nowozarejestrowanych użytkowników i wielu od razu nadsyła debiutanckie materiały. To cieszy gdyż rośnie nasza dziennikarska społeczność. O odświeżonych Wiadomoścach24.pl wyrażają się bardzo dobrze" a możesz coś zacytować? Szybko rośnie liczba nowo zar.. bo to jest siła rozpędu, ze starej strony i dobrze o tym każdy wie, każdy kto się trochę w temacie orientuje
"Jednak siła przyzwyczajenia jest tak wielka, że wielu Autorów znających starą wersję uznało, że to za słabo eksponuje informacyjną rolę naszego serwisu." bo taka jest prawda Tomku, za dlatego przyuważ jak działają wykopy, sfory, onety, wszystko jest na głownym sajcie, najważniejsze rzeczy.
"link poza zmianą wyglądu, pozostały tym samym, przyjaznym Autorom miejscem. Serwisem dziennikarstwa obywatelskiego. Miejscem, gdzie ceni się Autorów, opisywaną przez nich prawdę, społeczne zaangażowanie, współpracę, przestrzeganie praw autorskich i świeże pomysły. Zmiany, jakie zaszły, były po prostu konieczne." pańskie oko, konia tuczy ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.