Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl wspierają konkurs "Obywatel Reporter"

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, w ramach kampanii “Czerwiec Aktywnych Społeczności”, po raz kolejny organizuje konkurs “Obywatel Reporter”. Wiadomości24.pl są partnerem tego konkursu.

 / Fot. aktywnespolecznosci.pl“Obywatel Reporter” to konkurs na relacje tekstowe, fotoreportaże bądź relacje wideo z z imprez, które odbywać się będą w ramach ogólnopolskiej kampanii , pod wspólnym hasłem „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności”. Imprezy i akcje te winny wykazywać obywatelską aktywność i opierać się na współdziałaniu mieszkańców. Muszą być nakierowane na lokalną społeczność i mieć formę wydarzenia, czyli być przeprowadzone w określonym miejscu i czasie. W 2007 r., w ramach "aktywnych społeczności", odbyło się 350 wydarzeń różnej rangi.

- Nasza współpraca przy kampanii "Czerwiec Aktywnych Społeczności" pozwoli na dotarcie do szerszej grupy osób, którym bliska jest aktywność lokalna i troska o dobro społeczności, zwłaszcza tej małej - ocenia Stanisława Retmaniak, koordynatorka programu "Aktywne Społeczności" ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. - A dzięki pomocy redaktorów z Wiadomości24.pl i przedstawicieli Stowarzyszenia Dziennikarzy Obywatelskich, możemy coroczny konkurs "Obywatel Reporter" wzbogacić o nowy element: internetowy kurs dziennikarstwa obywatelskiego. Co więcej, wszystkim uczestnikom konkursu możemy zagwarantować również wnikliwą recenzję nadesłanych prac, a nawet indywidualne porady dotyczące rzemiosła dziennikarskiego.

W konkursie oceniane będą wyłącznie prace amatorów. Zachęcamy do nadsyłania relacji zarówno organizatorów, jak i uczestników czerwcowych akcji i imprez. Planowaną imprezę zgłosić możesz na stronie www.aktywnespolecznosci.pl. Jeśli nie wiesz jak skonstruować relację, skorzystać możesz z przedkonkursowych konsultacji. Już teraz zastanów się, o czym chcesz napisać, co nagrać, przygotuj szkic i wyślij na podany niżej adres mailowy: konkurs_or(at)aktywnespolecznosci pl. Specjaliści odeślą ten szkic z naniesionymi uwagami. Po to, byś wiedział(a) jak przygotować właściwy materiał do konkursu. Konkurs "Obywatel Reporter powstaje także przy współpracy
Stowarzyszenia Dziennikarzy Obywatelskich.

 / Fot. Jan KłosowskiNa prace konkursowe (artykuły do 10 tys. znaków, fotoreportaże złożone z maksymalnie 10 zdjęć oraz materiały filmowe trwające do 4 minut) czekamy od 1 lipca do 31 sierpnia 2008 r. Prace przesyłajcie mailem, na adres konkurs_or (at) aktywnespolecznosci pl.

Zwycięzcy, wyłonieni przez pięcioosobowe jury, składające się z przedstawicieli dziennikarzy i redaktorów serwisu Wiadomości24.pl, Stowarzyszenia Dziennikarzy Obywatelskich oraz Stowarzyszenia CAL, otrzymają nagrody:
- 500 zł za zajęcie pierwszego miejsca,
- 300 zł za zajęcie drugiego,
- 200 zł za zajęcie trzeciego miejsca.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl i Centrum Aktywności Lokalnej podpisały umowę o stałej współpracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy i zachęcający konkurs. Też działam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...fotoreportaże złożone z maksymalnie 10 zdjęć..."

Trzeba się będzie ograniczać. Chociaż ostatnio się zmieściłem w 10 fotografiach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam nawet podpowiedź, jaką imprezę pod hasłem „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności” można w czerwcu zorganizować, aby ją później opisać, sfotografować. Będzie na ten temat galeria.
Plus dla SDO. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do dzieła! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.