Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl wybiorą najlepszego polskiego sportowca 2008 roku

Współautorzy: Seweryn Lipoński

Czas podsumowań i komentarzy, opisujących wydarzenia minionego roku. W 2008 roku mieliśmy wiele emocji, wzruszeń i oczywiście porażek. Pora wybrać osobę, która - naszym zdaniem - zasłużyła na miano najlepszego polskiego sportowca.

W plebiscycie serwisu Wiadomości24.pl udział bierze 20 sportowców, którzy naszym zdaniem, najbardziej zasłużyli na to miano. Głosowanie jest niezwykle proste - wystarczy wskazać swojego faworyta w sondzie, Wspólne zdjęcie laureatów konkursu Przeglądu Sportowego i TVP / Fot. AKPAktóra znajduje się w tym materiale. Głosowanie trwa aż do poniedziałku 19 stycznia, do godz. 20.00.

Oto lista 20 kandydatów:

Leszek Blanik, gimnastyka sportowa
Do olimpijskiej rywalizacji w skoku przez konia przystępował jako faworyt, mistrz świata z 2007 r. W Pekinie nie zawiódł, zdobywając złoty medal i zostając pierwszym mistrzem olimpijskim w historii polskiej gimnastyki. Nieco wcześniej, w maju, wywalczył dodatkowo tytuł mistrza Europy.

Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol, wioślarstwo
Polska czwórka podwójna potwierdziła swój prymat na świecie, zdobywając złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Wioślarze odnieśli też kilka zwycięstw w zawodach Pucharu Świata.

Tomasz Majewski, lekkoatletyka
Mierzący ponad dwa metry kulomiot od dłuższego czasu był w światowej czołówce, regularnie poprawiał rekordy życiowe. Nikt jednak nie spodziewał się, że na igrzyskach w Pekinie pokona faworytów z USA. Wspaniały rzut na 21,51 m zapewnił mu olimpijskie złoto w pchnięciu kulą.

Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna, kajakarstwo
Obroniły w Pekinie honor polskich kajakarzy, zdobywając srebrny medal w wyścigu K2 500 m. Dla Anety Koniecznej – znanej wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Pastuszka – był to kolejny medal już na trzeciej olimpiadzie z rzędu.

Maja Włoszczowska, kolarstwo
Na jej sukces kibice po cichu liczyli już w Atenach. W Pekinie, starsza o cztery lata, zdobyła srebrny medal w kolarstwie górskim (MTB). W minionym roku była też piąta na mistrzostwach świata w Val di Sole.

Piotr Małachowski, lekkoatletyka
Jego srebrny medal w olimpijskim konkursie rzutu dyskiem był sporym zaskoczeniem. Wysoką formę potwierdził też miesiąc później, zajmując drugie miejsce w Światowym Finale Lekkoatletycznym IAAF w Stuttgarcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Zapytam pomysłodawcę dlaczego wśród wybranych (wybór zresztą doskonały) nie ma żadnej siatkarki ani siatkarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Kubica. Dlaczego? Ponieważ sam udział w GP F1 jest niesamowitym sukcesem, bo jest to jeden z najbardziej prestiżowych sportów. Samo przebicie się do tej 20stki zawodników, bycie stałym kierowcą trzeciego najlepszego teamu to spore osiągnięcie. A do tego Robert nie tylko tam startuje, ale osiąga bardzo dobre wyniki, często stając na podium - raz nawet na najwyższym stopniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł, bez żartów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie Małysz?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Długo się zastanawiałem nad wyborem. Wahałem się miedzy Robertem Kubicą a Leszkiem Blanikiem. Ostatecznie wybrałem drugiego, głównie za sprawą olimpiady w Pekinie bo stwierdziłem, że kilka skoków zweryfikowało lata ciężkich przygotowań i dały nam złoty medal. Nie umniejszam jednak zasług Roberta bo jest faktycznie mistrzem w tym co robi i myślę, że za rok, może dwa-trzy lata tytuł sportowca roku Wiadomości24 (a zarazem mistrza świata F1) będzie należał do niego.

Dla chłopaków natomiast plus za akcję. Pozdrawiam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście Tomasz Adamek - mistrz świata w boksie zawodowym! Jest to pięściarz który w tym sporcie naprawdę się liczy na swiecie i jest bardzo szanowany wśród największych bokserskich ekspertów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla Łukasza.
Zagłosowałem na Kubicę. To nie jest tak, że ten chłopak nic nie zrobił. Formula 1 to naprawdę jest najwyższa półka, a Kubica pokazał klasę walcząc w każdym wyścigu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zagłosowałem na czwórkę wioślarzy - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol dla mnie to oni byli najlepsi a do tego terminatorzy i dominatorzy 2008 roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W opisie Tomka Adamka brakuje mysle najwazniejszej informacji - "Goral" jest pierwszym Polakiem, ktory zdobyl pas czempiona w dwoch kategoriach wagowych. Co wazne wyczyn ten naprawde godny jest podziwu, biorac pod uwage, ze polski boks zawodowy liczy nieco ponad dekade.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.