Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl wybiorą najlepszego polskiego sportowca 2008 roku

Współautorzy: Seweryn Lipoński

Czas podsumowań i komentarzy, opisujących wydarzenia minionego roku. W 2008 roku mieliśmy wiele emocji, wzruszeń i oczywiście porażek. Pora wybrać osobę, która - naszym zdaniem - zasłużyła na miano najlepszego polskiego sportowca.

W plebiscycie serwisu Wiadomości24.pl udział bierze 20 sportowców, którzy naszym zdaniem, najbardziej zasłużyli na to miano. Głosowanie jest niezwykle proste - wystarczy wskazać swojego faworyta w sondzie, Wspólne zdjęcie laureatów konkursu Przeglądu Sportowego i TVP / Fot. AKPAktóra znajduje się w tym materiale. Głosowanie trwa aż do poniedziałku 19 stycznia, do godz. 20.00.

Oto lista 20 kandydatów:

Leszek Blanik, gimnastyka sportowa
Do olimpijskiej rywalizacji w skoku przez konia przystępował jako faworyt, mistrz świata z 2007 r. W Pekinie nie zawiódł, zdobywając złoty medal i zostając pierwszym mistrzem olimpijskim w historii polskiej gimnastyki. Nieco wcześniej, w maju, wywalczył dodatkowo tytuł mistrza Europy.

Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol, wioślarstwo
Polska czwórka podwójna potwierdziła swój prymat na świecie, zdobywając złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Wioślarze odnieśli też kilka zwycięstw w zawodach Pucharu Świata.

Tomasz Majewski, lekkoatletyka
Mierzący ponad dwa metry kulomiot od dłuższego czasu był w światowej czołówce, regularnie poprawiał rekordy życiowe. Nikt jednak nie spodziewał się, że na igrzyskach w Pekinie pokona faworytów z USA. Wspaniały rzut na 21,51 m zapewnił mu olimpijskie złoto w pchnięciu kulą.

Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna, kajakarstwo
Obroniły w Pekinie honor polskich kajakarzy, zdobywając srebrny medal w wyścigu K2 500 m. Dla Anety Koniecznej – znanej wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Pastuszka – był to kolejny medal już na trzeciej olimpiadzie z rzędu.

Maja Włoszczowska, kolarstwo
Na jej sukces kibice po cichu liczyli już w Atenach. W Pekinie, starsza o cztery lata, zdobyła srebrny medal w kolarstwie górskim (MTB). W minionym roku była też piąta na mistrzostwach świata w Val di Sole.

Piotr Małachowski, lekkoatletyka
Jego srebrny medal w olimpijskim konkursie rzutu dyskiem był sporym zaskoczeniem. Wysoką formę potwierdził też miesiąc później, zajmując drugie miejsce w Światowym Finale Lekkoatletycznym IAAF w Stuttgarcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Zapytam pomysłodawcę dlaczego wśród wybranych (wybór zresztą doskonały) nie ma żadnej siatkarki ani siatkarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Kubica. Dlaczego? Ponieważ sam udział w GP F1 jest niesamowitym sukcesem, bo jest to jeden z najbardziej prestiżowych sportów. Samo przebicie się do tej 20stki zawodników, bycie stałym kierowcą trzeciego najlepszego teamu to spore osiągnięcie. A do tego Robert nie tylko tam startuje, ale osiąga bardzo dobre wyniki, często stając na podium - raz nawet na najwyższym stopniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł, bez żartów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie Małysz?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Długo się zastanawiałem nad wyborem. Wahałem się miedzy Robertem Kubicą a Leszkiem Blanikiem. Ostatecznie wybrałem drugiego, głównie za sprawą olimpiady w Pekinie bo stwierdziłem, że kilka skoków zweryfikowało lata ciężkich przygotowań i dały nam złoty medal. Nie umniejszam jednak zasług Roberta bo jest faktycznie mistrzem w tym co robi i myślę, że za rok, może dwa-trzy lata tytuł sportowca roku Wiadomości24 (a zarazem mistrza świata F1) będzie należał do niego.

Dla chłopaków natomiast plus za akcję. Pozdrawiam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście Tomasz Adamek - mistrz świata w boksie zawodowym! Jest to pięściarz który w tym sporcie naprawdę się liczy na swiecie i jest bardzo szanowany wśród największych bokserskich ekspertów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla Łukasza.
Zagłosowałem na Kubicę. To nie jest tak, że ten chłopak nic nie zrobił. Formula 1 to naprawdę jest najwyższa półka, a Kubica pokazał klasę walcząc w każdym wyścigu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zagłosowałem na czwórkę wioślarzy - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol dla mnie to oni byli najlepsi a do tego terminatorzy i dominatorzy 2008 roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W opisie Tomka Adamka brakuje mysle najwazniejszej informacji - "Goral" jest pierwszym Polakiem, ktory zdobyl pas czempiona w dwoch kategoriach wagowych. Co wazne wyczyn ten naprawde godny jest podziwu, biorac pod uwage, ze polski boks zawodowy liczy nieco ponad dekade.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.