Facebook Google+ Twitter

Wiadomości24.pl wykładane na studiach?

Czekałem z upublicznieniem tej informacji do momentu aż podpiszę stosowną umowę. Ale mogę ją wreszcie ogłosić...

W tym roku akademickim część zajęć (poświęconych redagowaniu tekstów) jakie będę miał przyjemność poprowadzić na podyplomowych studiach public relations Uniwersytetu Łódzkiego, poświęcę naszej gazecie. Będzie co opowiadać :)

A teraz trochę o konkretach, które mogą Was zainteresować. Edward Kirejczyk jako pierwszy potwierdził chęć bycia ekspertem. Jego profil pojawia się już obok tekstów ukazujących się w dziale Gospodarka. Jak Edward pisał: "Odpowiem na pytania dotyczące gospodarki, prowadzenia własnej działalności gospodarczej i zarządzania, w tym konfliktów w miejscu pracy". Czekamy na kolejne zgłoszenia, niektórzy muszą tylko potwierdzić złożone już deklaracje.


Co poza? Przykład z naszej korespondencji jaką prowadzimy na GG. Tak przy okazji ukłony dla chłopaków z GG, że poszli nam na rękę dając numer specjalny. Brawa dla Tomka Kowalskiego. Wkrótce powalczę o jakiś wyjątkowy status dla nas z przedstawicielem Skype'a.

Ale do rzeczy... Są objawy dbania o swoje teksty nawet po ich publikacji. Np. Piotrek pisał, że "jest w nim błąd tzn. jest za krótki". Właśnie. Felietoniści z działu Moje Trzy Grosze! To Wy układacie tytuły z dwóch słów. A dobry tytuł w internecie to tytuł informacyjny. Daliśmy aż 60 znaków do wykorzystania, a Wy co! Oszczędzacie farbę - jak mawiał zecer z którym pracowałem kilkanaście lat temu. Kto wie kim był zecer?

Na koniec uwaga natury ogólnej. Tu fragment odpowiedzi jakiej udzieliła Magda pewnemu autorowi. Rozumiemy, że trudno jest zdobyć zdjęcie, ale: każde zdjęcie ma autora i nie można wziąć zdjęcia "bez praw autorskich". Prawo do autorstwa jest niezbywalne. Zbywalne są prawa majątkowe. Jeśli masz zgodę autora fotki na wykorzystanie w serwisie, wtedy możesz je u nas umieścić. A my prosimy tylko o nadesłanie do nas na maila fragmentu korespondencji z właścicielem praw (autorem). I wtedy będzie w zgodzie z prawem i sumieniem.

Jeszcze jedno. W godzinkę uzbierałem dziś reklamówkę grzybów. Lasy w okolicach Małynia i Kwiatkowic (woj. łódzkie). Zostałem królem grzybiarzy w czteroosobowym gronie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zecerem był tato mojej kolezanki szkolnej. Bylismy u niego w drukarni z klasową wycieczką. To było fascynujace - szybkość ukladania tekstu z ołowianych literek oraz "rozrzucanie" liter do kaszty - pamietam do tej pory. No i ten zapach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2006 16:26

No i kicha! Blog redakcyjny niestety okazał się NEWYPAŁEM :-/ Miałem nadzieję, że uzupełniać go będziecie jakoś w miarę regularnie a tu takie dziury :-( A szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A zaliczać będziesz na podstawie tekstów nadeslanych do W24?! ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wiem kim był zecer, ale z moim tata na grzyby to bys nie wygrał - w zeszłym sezonie mielismy w domu ponad 150 słoików grzybów, ale tam sa tylko to najmniejsze i najładniesze - całą tonę suszonych i gotowanych na bierząco to już nawet nie chce wspominać:D Dzisiaj był na grzybach, ale w JG kiepsko ze zbiorami:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2006 08:17

Aż kiedyś chyba zrobie teksta jak wykładasz W24 na podyplomowych studiach public relations na tym naszym UŁ :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł Nowacki, ostatni Mohikanin, jako jedyny pamięta kim był zecer :D. No chyba aż tak źle nie jest :). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.