Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4538 miejsce

Wiadomości 24 – Wasze opinie

Nowo powstały serwis Wiadomości24.pl ma szansę zapoczątkować nową erę w dziedzinie informacji w polskim Internecie.

Kilka dni temu koncern Polskapresse uruchomił testową wersję serwisu Wiadomości24.pl. Jak zapowiada Paweł Nowacki, szef projektu, portal ma być gazetą internetową, w której znajdą się nie tylko doniesienia agencyjne, ale przede wszystkim materiały od użytkowników.

 

W pierwszych dniach swego istnienia serwis zyskał około 150 zarejestrowanych użytkowników.

Dlaczego serwis Wiadomości24.pl można nazwać rewolucyjnym?

Po pierwsze: Dotychczas o tym, co przeczytamy, usłyszymy lub zobaczymy w mediach decydowali dziennikarze. Teraz internauci mogą decydować o tym sami.

Po drugie: Dzięki potencjalnie ogromnej rzeszy reporterów, komentatorów, felietonistów, korektorów i współtwórców serwisu, zamieszczane w nim informacje będą zawsze aktualne, a zarazem niezwykle różnorodne i, miejmy nadzieję, w pełni profesjonalne i zgodne z wszystkimi regułami sztuki dziennikarskiej. Ktoś kiedyś powiedział, że dobry dziennikarz to genialny dyletant - trudno przecież wymagać, by jedna osoba z takim samym znastwem relacjonowała operację chirurgiczną na otwartym sercu, analizowała skutki gospodarczo-ekonomiczne najnowszych politycznych decyzji i komentowała mecze piłkarskie. Liczba osób w redakcji medium jest zazwyczaj ograniczona, co powoduje konieczność, by jeden dziennikarz zajmował się nieraz bardzo od siebie odległymi tematami. Wpływa to często na dokładność i profesjonalizm prezentowanych treści. W nowo powstałym serwisie problem niewielkiej grupy redakcyjnej nie istnieje.

Po trzecie: Dziennikarzem może zostać każda pełnoletnia (i nie tylko) osoba, która wyrazi taką chęć i której teksty zostaną zaakceptowane przez starszych rangą użytkowników serwisu. Twórcy postępują zgodnie z zamieszczoną w portalu maksymą Ryszarda Kapuścińskiego "Wszyscy jesteśmy reporterami wtedy, kiedy się o coś pytamy, kiedy coś nas interesuje, kiedy coś wydaje się nam ważne ".


Podsumowując, choćby tylko z uwagi na powyższe powody, warto często odwiedzać strony nowego serwisu Wiadomości24.pl . Jego oferta skierowana jest zarówno do głodnych wiedzy i najnowszych informacji, jak i do osób, które chciałyby spełnić swoje marzenia i poczuć się jak przawdziwy dziennikarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

podobno jest najpoczytniejszy w polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo jasna jest dla mnie dziennikarza konstatacja cyt.poczuć się jak prawdziwy dziennikarz.Szanowni państwo jezeli piszecie dobrze i jestescie czytani a tak jest na stronach W24 to jestescie prawdziwymi dziennikarzami i mnie z ponad 20 letnim stazem nie interesuje czy Państwo Piszący otrzymujecie wynagrodzenie,wierszówki etc .czy utrzymujecie się z owych apanaży.Czystą sofizmatyką jest twierdzenie iż ten jest prawdziwym dziennikarzem kto potrafi wyżyc z pisania-takie myslenie to poprostu bzdura.Pozdrawiam red.Marek Zabiegaj-kraków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomicie zrozumiałeś ideę naszego serwisu. Mamy nadzieję, że inni będą stosować do zasad i reguł. Oczywiśnie nie wszyscy będą dostarczą informacje, ale może wielu będzie je czytać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.