Facebook Google+ Twitter

Wianki nad Wisłą 2014. Podsumowanie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-23 19:01

Impreza plenerowa Wianki nad Wisłą zgromadziła 21 czerwca na Podzamczu w Warszawie 100 tysięczną publiczność. Od wczesnych godzin popołudniowych można było bawić się na Pikniku Świętojańskim.

 / Fot. Stołeczna EstradaW tym roku hasło przewodnie imprezy zorganizowanej przez Stołeczną Estradę brzmiało „Pobudka! Lato!” W przepięknej scenerii Multimedialnego Parku Fontann w strefach tematycznych: Spełnionych Marzeń, Twórczej Swobody i Tradycji Wiślanej tradycja połączyła się z nowoczesnością, a stare obyczaje zostały przetworzone dzięki pomysłom młodych artystów.

W strefie Twórczej Swobody pomalowano 3 żagle. Upleciono również 11 ogonów paprotnych, a na jednym z nich zawisły życzenia wiankowiczów na lato. Spośród nich jury rozlosowało 3 wyjazdy wakacyjne. Finał akcji z ogonem paprotnym odbył się w Temacie Rzeka.

Na praskiej stronie Wisły rozbiła się binduga – tradycyjne obozowisko żeglarzy, które przygotowała Funacja Szerokie Wody. Ci, którzy przeprawili się tradycyjnymi drewnianymi łodziami mogli się bawić przy ludowej muzyce, skosztować zupy rybnej z kociołka i posłuchać opowieści wiślanych pasjonatów.  / Fot. Stołeczna Estrada

Dopełnieniem Pikniku Świętojańskiego była Parada Balonów. Przed rozpoczęciem koncertów z Wisłostrady na praską stronę Warszawy wystartowało z przymocowanymi ogonami paprotnymi 15 wielkich balonów.

Po godz. 20.00 na scenie pojawił się zespół Łąki Łan, który zafundował widzom występ pełen niespodzianek i energicznych utworów. Zwieńczeniem występu było obsypanie pierwszych rzędów łąkowymi kwiatami. Godzinę później słychać było takie hity jak „Teksański“, „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan“, „Moja i Twoja nadzieja“ w wykonaniu zespołu Hey. Playlistę polskich wiankowych hitów 2014 zamknęła grupa Dżem. Publiczność razem z Maciejem Balcarem śpiewała znane wszystkim utwory zespołu, który w tym roku świętuje 35 lat istnienia.

 / Fot. Stołeczna EstradaOstatnia godzina na scenie należała do gwiazdy wieczoru – zespołu Razorlight, który powrócił po przerwie koncertowej i zagrał ze zdwojoną energią. Publiczność dała się im porwać i świetnie bawiła się aż do ostatniego utworu.

Póżniej przyszedł czas na inaugurację neonu „Miło Cię Widzieć“, który od dziś będzie witał wszystkich patrzących w kierunku Mostu Gdańskiego. Wianki nad Wisłą zakończył pokaz sztucznych ogni inspirowany kwiatami polskimi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

U nas też była bardzo udana "Noc świętojańska". Aż żałuję, że się nie wybrałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze chciałam uczestniczyć w Pikniku Świętojańskim w Warszawie.. może kiedyś się uda, ale tymczasem cieszę się z uczestnictwa za pośrednictwem relacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.