Facebook Google+ Twitter

Wianki nad Wisłą 2014 - program imprezy

Już za niecały miesiąc w Warszawie odbędzie się 19. edycja największego ogólnodostępnego wydarzenia w Warszawie - Wianków nad Wisłą. Szykuje się moc atrakcji i dużo dobrej muzyki. Zagranicznym zespołem w tym roku będzie Razorlight!

Jak co roku, tak również i w tym 21. czerwca odbędą się Wianki nad Wisłą. Jest to impreza cykliczna odbywająca się w najkrótszą noc roku - nie warto spać w tę noc - warto przyjść w tę noc na Podzmacze!

Gwiazdami muzycznymi jakie wystąpią na scenie przy ulicy Sanguszki będzie Hey z Kasią Nosowską, Dżem, Łąki Łan. Zaś zagraniczną gwiazdą imprezy będzie brytyjski zespół Razorlight.

Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami.

Stołeczne Wianki nad Wisłą starają się łączyć tradycję i nowoczesność - nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia (które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc), przedstawiając je w formie współczesnych happeningów.

Piknik cieszy się ogromną popularnością wśród warszawiaków. Rokrocznie przychodzi na niego kilkadziesiąt tysięcy osób. To świetna okazja, by w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny, spędzić weekend w malowniczym miejscu nad Wisłą.

Jeden z hitów zespołu Razorlight, którego nie może zabraknąć na występnie w Warszawie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.