Facebook Google+ Twitter

"Wiatr przez dziurkę od klucza". Nowa powieść Stephena Kinga

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-22 13:07

17 października nakładem wydawnictwa Albatros ukazała się nowa powieść Stephena Kinga zatytułowana „Wiatr przez dziurkę od klucza”, która stanowi powrót do popularnego cyklu fantasy „Mroczna Wieża”.

MROCZNA WIEŻA: WIATR PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA Stephen King / Fot. Okładka książkiPodczas gdy wciąż trwają przygotowania do ekranizacji głośnej serii książek Kinga (które ten pisał z przerwami od 1982 roku – ostatni tom ujrzał światło dzienne w 2004 roku, w Polsce w 2006), autor postanowił ponownie sięgnąć po historię ostatniego rewolwerowca Rolanda z Gilead. Otrzymujemy więc pewnego rodzaju dodatek do serii, jej uzupełnienie, dopowiedzenie. Z drugiej jednak strony „Wiatr przez dziurkę od klucza” pozostaje niezależną opowieścią, mogącą być ciekawym wstępem dla nowych czytelników świata Mrocznej Wieży.

Roland z Gilead jest ostatnim z rewolwerowców, żyjącym w wyludnionym i zniszczonym przez wojny świecie, który przepełniony jest różnego rodzaju demonami i mutantami, z którymi bohater musi się zmierzyć. Głównym celem Rolanda jest dotarcie do Mrocznej Wieży, która stoi w centrum istnienia wszystkich światów. Żeby się tam dostać, rewolwerowiec wraz z grupą oddanych towarzyszy wędruje przez bezdroża Świata Pośredniego, ale nie tylko, jak się bowiem dowiadujemy - „są inne światy niż ten”, a więc naszym bohaterom dane jest na swojej drodze spotkać również samego Stephena Kinga...

„Wiatr przez dziurkę od klucza” opowiada historię dziejącą się w trakcie wędrówki do Mrocznej Wieży, dokładnie między tomem IV („Czarnoksiężnik i kryształ”), a V („Wilki z Cala”). Sam autor numeruje tę książkę jako 4,5, dopowiadając, co spotkało bohaterów po opuszczeniu Szmaragdowego miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.