Facebook Google+ Twitter

Wiatr wygrywa w Zakopanem, zawody odwołane!

Zbyt silne podmuchy wiatru uniemożliwiły rozegranie choćby pierwszej serii niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi. Zanim na rozbiegu pojawił się pierwszy zawodnik, jury podjęło decyzję o odwołaniu skoków.

fot. PAP/Grzegorz MomotNiedzielny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem miał przebiegać w cieniu sobotniego dramatu Jana Mazocha. Zarówno zawodnicy oraz trenerzy, jak i tysiące kibiców pod Wielką Krokwią zsolidaryzowało się z Czechem, który przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Skoczkowie pojawili się jednak na skoczni i czekali na swoją kolej.

Zaplanowany pierwotnie na godzinę 13.45 start był opóźniany przez zbyt silne podmuchy wiatru. W obliczu wczorajszego wypadku, jury na czele z Walterem Hofferem, musiało być nadzwyczaj ostrożne, jeszcze bardziej priorytetowo stawiając bezpieczeństwo skoczków.

Wiatr wzmagał się z każdą minutą, a organizatorzy drżeli o losy imprezy. Wszyscy z dużą niepewnością obserwowali coraz silniej falujące flagi i transparenty. Kilkanaście minut po czternastej odbyło się specjalne zebranie jury oraz trenerów. Niestety, warunki atmosferyczne nie pozwoliły oddawać bezpiecznych skoków i podjęto decyzję o ostatecznym odwołaniu niedzielnego konkursu.

Postanowienie jury należy jednak uznać za słuszne i jedyne z możliwych. Kibice zgromadzeni pod skocznią musieli obejść się smakiem, lecz po ostatnich wydarzeniach każdy chyba zrozumie powody anulowania zawodów. Grunt to zdrowie i życie. Dopiero potem powinno przychodzić miejsce na rozrywkę i emocje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście w pełni zgadzam się z Krzyśkiem, że odwołanie zawodów było decyzją jak najbardziej słuszną.
Szkoda ludzi, którzy zgromadzili się pod Wielką Krokwią ale nie ma co ryzykować.
Wczorajszy wypadek chyba odebrał temu świętu dzisiaj racje bytu. Wydaje mi się, że dzisiaj warunki musiałyby być iedalne by wogóle móc ryzykować...

Pozdrawiam;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.