Facebook Google+ Twitter

Wicek 2013. Pierwszy taki zlot

Od jutra, na sześć dni, Toruń opanują skauci i harcerze, uczestnicy Międzynarodowego Zlotu „Wicek 2013”. Zlot organizowany jest w setną rocznicę urodzin patrona polskich harcerzy - bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Logo zlotu / Fot. materiał organizatoraBędzie to pierwszy zlot o takim znaczeniu i na taką skalę. Organizują go wspólnie dwie największe organizacje harcerskie: Związek Harcerstwa Polskiego oraz Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. Udział w zlocie zapowiedziało kilkanaście organizacji harcerskich i skautowych. Do Torunia przybędzie 5 tysięcy harcerzy i skautów z Polski i z zagranicy.

Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów „Wicek 2013” odbędzie się w Toruniu, w dniach 6-12 sierpnia 2013 roku. Jest organizowany w setną rocznicę urodzin patrona polskich harcerzy - bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Błogosławiony ks. phm. Stefan Frelichowski / Fot. Ze zbiorów autoraPoznaj sylwetkę bł. ks. St. Frelichowskiego

Przesłaniem toruńskiego zlotu jest wcielenie w życie słów bł. Stefana Frelichowskiego, który głosił, że harcerska metoda, styl i wychowanie są najlepszą drogą do budowania silnego państwa i silnego społeczeństwa. Organizatorzy chcieliby uczcić pamięć o Druhu Wicku w sposób aktywny - tworząc nowoczesne i atrakcyjne harcerstwo z bogatą ofertą programową. Harcerstwo działające w centrum życia społecznego, angażujące się w aktualne problemy państwa i odpowiadające na jego potrzeby.

 / Fot. materiał organizatoraPodczas Zlotu, we środę 7 sierpnia, Harcerski Klub Krwiodawców zaprosi uczestników zlotu do ambulansu, do oddania krwi w ramach akcji Harcerska Kropla Braterstwa.

Program zlotu będzie inspiracją dla harcerskich środowisk. Uczestnicy zlotu będą uczyć się jak „sięgać wyżej i dalej” w codziennej działalności. Dokona się tego w oparciu o atrakcyjne formy specjalistyczne podzielone na pięć kategorii: na wodzie, pod wodą, w powietrzu, pod ziemią oraz podróże w czasie i przestrzeni. Uczestnicy zlotu wezmą udział między innymi w zajęciach nurkowych, żeglarskich, motorowodnych, poznają tajniki sportów lotniczych: polecą samolotem, motolotnią, szybowcem. Zaplanowano także gry miejskie oraz rekonstrukcje historyczne.

Nie zabraknie też wędrówek, na których harcerze poznają walory turystyczne regionu. Dla grup zagranicznych zostaną zorganizowane wycieczki po Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.