Facebook Google+ Twitter

Wicemarszałek Sejmu o tarczy antyrakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 08:38

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński powiedział, że SLD nie będzie protestowało, jeśli Waszyngton znajdzie innych sojuszników do budowy tarczy antyrakietowej niż Polska. W tym tygodniu spodziewana jest kolejna runda negocjacji z Polską w sprawie budowy systemu obronnego.

Poseł SLD dodał, że żadne ustalenia ze Stanami Zjednoczonymi nie powinny odbywać się wbrew innym krajom Unii oraz Rosji. Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że jeśli system tarczy antyrakietowej ma powstać na terenie Polski to Waszyngton musi przedstawić intetresujące oferty modernizacji polskiej armii, czego dotąd nie uczynił. 20 milionów dolarów, które administracja George'a W. Busha chce przekazać na potrzeby naszego wojska, są zdaniem Szmajdzińskiego, niewystarczające.

Odnosząc się do odwołania ze stanowiska generała Jerzego Wójcika - byłego dowódcy Batalionu z Bielska Białej, którego żołnierze brali udział w akcji w Nangar Khel, gość Radiowej Jedynki zaznaczył, że była to pochopna decyzja. Generał Wójcik udzielił wywiadu w mediach, co zostało skrytykowane przez ministra Klicha. MON przedstawił także wykaz przestępstw, których mieli dokonać wojskowi. Zdaniem Szmajdzińskiego poważnym problemem w sprawie polskich żołnierzy oskarżonych o zbrodnie wojenne w Afganistanie jest niedostateczna komunikacja na linii wojsko - MON.

Wicemarszałek Sejmu komentując wystąpienie premiera Donalda Tuska, wyraził opinię, że szef rządu powinien powstrzymać się od używania form zarezerwowanych dla prezydenta. Poseł SLD dodał w "Sygnałach Dnia", że orędzie szefa rządu było de facto kolejnym exposee, podobnym do tego, które wygłosił po objęciu urzędu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.