Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

108084 miejsce

Wiceminister finansów kłamcą lustracyjnym?

IPN skierował do sądu wniosek o uznanie wiceministra finansów Wiesława Szczukę za kłamcę lustracyjnego.

 / Fot. fot. Marek Bachorski-RudnickiInstytut Pamięci Narodowej dysponuje w swoich archiwach materiałem, który stanowi dowód w tej sprawie. Jest to mikrofilm, na którym współpraca wiceministra z wywiadem PRL jest udokumentowana.

Z treści ujawnionego przez IPN materiału można wnioskować, że Wiesław Szczuka mógł współpracować zarówno z wywiadem cywilnym, jak również ze służbami specjalnymi z Biura Ochrony Rządu ówczesnych władz.

Wiceminister zaprzecza tym doniesieniom. W swoim oświadczeniu lustracyjnym twierdził, że nie współpracował ze służbami organów bezpieczeństwa PRL. Wiceminister Szczuka zwrócił się do premiera Donalda Tuska z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji.

Źródło: Link

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

roseminda
  • roseminda
  • 19.12.2011 21:43

@ARKADY GYMBKA ! Jo zech cie nie zojżała wceśnij a tyś tu. Camu po ślunsku juze nie piszes ? Tyś przeca z cyrwonygo zagłembia chopi ! Aś tak piknie pisoł o ciulach. Pomnij se synek, pomnij ! Tera zeźryj se heringa a potem tyn un do ci łby łod karpia i sie zrób tako galarytka to ci na rozum gut zrobi. A kwiotki to ja pierd...la.
A "JUREK" łośle to sie pise ze "U" A NIE Z O z kreską ! Aleś ty ucuny kiep ! Takiś buł i taki bandziesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
roseminda
  • roseminda
  • 19.12.2011 17:28

@lancet /niedziela 19.12. '11/
Czcigodny lancecie ! Przepraszam, za spóźnioną odpowiedź która wynika z różnych stref czasowych. Wygląda to tak, że jak Ty w wyrku gnijesz ja pracuję.
Nie przy zmywaku, ale nie praca mnie satysfakcjonuje lecz zarobki. Ok połowy roku wracam i będziemy o jednym czasie wypoczywali o ile do tego momentu całkiem nie zgnijesz. Teraz powiedz, co rozumiesz przez określenie ”rozprawka” - bo sposób pojmowania masz identyczny jak GYMBKA /Arkady/ to z percepcją masz problem. Jutro wylatuję na święta i spędzę je pod palmami, bo na narty – za drogo. Moi znajomi suflerzy od śląskiej gwary podpowiadają mi : taka prośba – podaruj Gymbce łby od świątecznej ryby ”niech się uważi karpia po żidosku”. Skalpelu ! Odpowiem dopiero po 5 tym stycznia o ile zadasz mi pytanie a ja zdołam je przeczytać. Z szacunkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Freda
  • Freda
  • 19.12.2011 09:09

Dajcie spokój i przestancie "cyrkować" z tymi TW. IPN trzeba zlikwidować bo jak widać potrzebny jest do rozgrywek politycznych i podziału Polaków. Jeśli akta zostaną przeniesione do arrchiwum państwowego to myślę, że byłyby one wykorzystywane w sposób bardziej obiektywny bez nastawienia politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ roseminda

Zdobyłaś serce me...
Jestem bliski ustalenia Twojego adresu IP, żeby wysłać Ci bukiet róż...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antygębka
  • Antygębka
  • 18.12.2011 22:44

Lepszy ćpun niż szpicel!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 18.12.2011 22:36

Panie Głąbka - pan znowu swoje; uparty jak osioł ,widzisz chyba róznicę między zdrajcą z Platformy a patriotą z PiS. Ścieki z PO nie można porównywać do Patriotów którzy murem stoją za krzyżem i suwerennością Polski!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 18.12.2011 22:05

@ Rosemenda , co za rozprawka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
  • doPiSek
  • 18.12.2011 21:54

@ Nurek Mulicki 18:19 - , szambonurek nurzający się w ściekach z ciekawości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
roseminda
  • roseminda
  • 18.12.2011 21:47

@ARKADY GYMBKA ! - |niedziela 18:11|
Chopi ! Alejś ty gupi toś je gupi ! Co chcesz od @ J. Konopka ? Gdzie dostrzegasz przejawy faszyzmu, komunizmu i głupoty ?? mylisz pojęcia synek. Kłamstwo lustracyjne porównujesz do ćpania !? Pomieszałeś i poplątałeś. Synek – to je tak : jakbyś kichnął i zesrał się w galoty; za pierwsze przeprosisz, za drugie musisz wyjść ze wstydem, aby smród się nie rozprzestrzeniał. Obywatele dla dobra wszystkich, zobowiązani są do pomocy wywiadowi czy kontrwywiadowi własnego państwa. Na nic tu gadanie że wiedza wywiadowcza przekazywana była do któregoś z wywiadów ZSRR. Oni tam bez czyjegokolwiek udziału wiedzieli prawie wszystko o własnym obozie. Tak czy inaczej plany strategiczne Sowietów przewidywały obszar Polski jako przedpole konfliktu i poświęcały do zniszczenia w pierwszym uderzeniu. Plany amerykańskie identycznie – tylko w drugą stronę. I tak synek w razie konfliktu dostałbyś przykładnie w dupę – albo od przyjaciół, albo od wroga. A kto jest kim to se synek sam wybierz. Różnica polega na tym, że po zakończeniu konfliktu dostałbyś albo Czerwoną Gwiazdę dla gieroja, albo przeprosiny od Amerykanów bo Ci rodzinę zatłukli. W sumie wszyscy mieli by Cię w dupie, bez względu na Twoje samopoczucie. I tak oto widzisz synek, czym się różni ćpanie od patriotyzmu. Czy jestem wielkim naiwniakiem, sądząc że coś pojmiesz ? Chyba kur/wa tak....