Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25365 miejsce

Wiceminister kultury, Piotr Żuchowski, w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na zaproszenie Posła na Sejm RP z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jarosława Górczyńskiego, Ziemię Świętokrzyską odwiedził w środę, 6 marca Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Żuchowski.

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Żuchowski. / Fot. Krzysztof KrzakWizyta wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, Piotra Żuchowskiego, na Kielecczyźnie miała charakter roboczy i wynikała w dużej mierze z zakresu jego obowiązków służbowych jako naczelnego konserwatora zabytków w naszym kraju. Przed przyjazdem do Ostrowca Świętokrzyskiego odwiedził on Michniów, gdzie realizowany jest projekt Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. - Będzie ono w sposób symboliczny przypominać, jaką cenę polska wieś zapłaciła w czasie II wojny światowej i jaki wniosła wkład w zwycięską walkę z okupantem - mówił wiceminister Żuchowski podczas spotkania w salach Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z Michniowa wiceminister KiDN udał się do Ujazdu, gdzie znajdują się ruiny pałacu Krzyżtopór zbudowanego w XVII wieku przez Krzysztofa Ossolińskiego, a zburzonego w 1770 roku przez wojska rosyjskie. Minister Żuchowski z ogromnym uznaniem mówił o pracach włożonych przez władze samorządowe z pomocą jego resortu w zachowanie i zagospodarowanie tej trwałej ruiny, która przyciąga coraz większe rzesze zwiedzających, a ostatnio narodził się pomysł, by w Ujeździe wystawić "Zemstę" Aleksandra Fredry w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z aktorami obchodzącego 100-lecie działalności Teatru Polskiego w Warszawie z Danielem Olbrychskim i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych.

Dyrektor MCK, Elżbieta Baran odbiera odznaczenie z rąk wiceministra KiDN, Piotra Żuchowskiego. / Fot. Krzysztof KrzakPobyt wiceministra Piotra Żuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się od sympatycznego wydarzenia, jakim było wręczenie odznak honorowych Zasłużony dla Kultury Polskiej Januszowi Wojciechowi Kotasiakowi (byłemu dyrektorowi Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu świętokrzyskim), Elżbiecie Baran (dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim) i Elżbiecie Pomiankiewicz (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu). Dyplom honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała Jolanta Chwałek, kierująca ostrowieckim BWA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.