Facebook Google+ Twitter

Wiceminister sprawiedliwości o raporcie ws. śmierci Pazika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 11:49

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że jego resort otrzymał wczoraj sprawozdanie z raportu w sprawie śmierci Roberta Pazika.

Poinformował, że wczoraj zostało wszczęte postępowanie wobec dyrektora Zakładu Karnego w Płocku i szefa ochrony tej jednostki. Raport z postępowania ma być przekazany do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Ma zostać wykorzystany w śledztwie i pozostanie tajny. Zawiera wnioski z postępowania w sprawie śmierci Roberta Pazika. Postępowanie dyscyplinarne jest efektem zapoznania się przedstawicieli resortu z tym raportem.

Ministerstwo sprawiedliwości przekaże projekt zmian w Kodeksie Karnym, w którym będzie uregulowana kwestia monitorowania cel najgroźniejszych przestępców. Zmiana legislacyjna ma na celu niedopuszczenie do podobnych sytuacji, do jakiej doszło w Płocku.

Resort sprawiedliwości ma nadzieję, że w ciągu trzech miesięcy nastąpi instalacja pełnego monitoringu w celach najgroźniejszych przestępców w całym kraju. Krzysztof Kwiatkowski podkreślił, że nastąpi to kiedy Sejm przyjmie zaproponowane poprawki.

Robert Pazik powiesił się w płockim więzieniu w styczniu. To już trzecia osoba związana z zabójstwem Krzysztofa Olewnika, która popełniła samobójstwo. Prawie rok temu samobójstwo popełnili inni skazani: Wojciech Franiewski oraz Sławomir Kościuk.

W grudniu Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok dożywocia dla Pazika za uprowadzenie, dręczenie i zamordowanie Krzysztofa Olewnika w 2001 roku. Oprócz Pazika, na dożywocie był skazany Sławomir Kościuk.

W marcu 2008 roku sąd pierwszej instancji uznał winę 10 oskarżonych w tej sprawie - na dożywocie za zabójstwo Krzysztofa Olewnika skazano 2 mężczyzn, 8 innych osób skazano za jego porwanie i przetrzymywanie na kary od roku więzienia w zawieszeniu do 15 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.