Facebook Google+ Twitter

Wiceminister transportu odwołany. Rower zamiast autostrady

We wtorek Donald Tusk odwołał, nadzorującego przez ostatnie 3 lata budowę polskich dróg, wiceministra transportu Radosława Stępnia. Zastąpi go Tadeusz Jarmuziewicz.

Pustynna droga w USA / Fot. EPA/JIM LO SCALZOWiceminister Stępień podczas pełnienia swojej funkcji zapowiedział m.in., że na Euro 2012 przejezdny będzie 180-kilometrowy odcinek autostrady A1 ze Strykowa (okolice Łodzi) do Pyrzowic. Jeśli się to nie uda, polityk zadeklarował pokonać trasę na rowerze. Słowa dotrzymał i latem 2010 roku bocznymi, równoległymi do krajowej "jedynki" drogami przejechał jednośladem obiecaną trasę.

Stępień był bliskim współpracownikiem byłego szefa resortu. Gdy ministra Cezarego Grabarczyka zastąpił Sławomir Nowak wiceminister wiedział, że jego dni są policzone.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" nowy wiceminister, Tadeusz Jarmuziewicz był odpowiedzialny za transport w "gabinecie cieni" Platformy Obywatelskiej przed wyborami w 2007 r. Po wyborach ministrem transportu został Cezary Grabarczyk, Jarmuziewicz zaś był sekretarzem stanu. Funkcję tę, obok nowej, pełni do dzisiaj.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A w PiS-ie nie? I to jak generałowie Cesarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 02.03.2012 21:04

Ten 180 km. odcinek cała Platforma powinna przejść pieszo. Był by czas na dyskusje a i mózgi by trochę przewietrzyło. Może by doszli do jakiś rozsądnych wniosków ! Chociaż ci ludzie są tak butni i zarozumiali że ,a......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Początki zawsze są trudne. Więcej optymizmu i z górki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.