Facebook Google+ Twitter

Wiceminister zdrowia o kutnowskim szpitalu

W piątek na sesję Rady Powiatu do Starostwa Powiatowego w Kutnie zawitał wiceminister zdrowia, Adam Fronczak. Celem wizyty jest ratowanie kutnowskiego szpitala, którego los do końca nie jest jeszcze nam znany. - Ta gehenna musi się skończyć - skomentował krótko Adam Fronczak.

Adam Frontczak w Kutnie / Fot. Piotr PanfilDyrektor SP ZOZ w Kutnie, Tomasz Kłosiński poinformował Adama Fronczaka i radnych o problemach placówki, m.in. o tym, że szpital ma około 82 milionów zł długu. Nadal są potrzebni lekarze, o czym świadczy fakt, iż niedawno zamknięto oddział neurologiczny, a powodem tejże decyzji jest właśnie brak specjalistów.

– Ta Dyrektor kutnowskiego szpitala, Tomasz Kłosiński / Fot. Piotr Panfilsytuacja jest trudna i szpital ma problemy – mówił podczas przemówienia wiceminister Fronczak. – Myślę, że trzeba na bok odłożyć polityczne spory. Na tym nikt nie wygra, a przegra społeczeństwo. Szpital zadłużony nie jest szpitalem bezpiecznym – dodał.

– To jest szpital, który może mieć sukces, ale podstawa to zarządzanie - stwierdził wiceminister zdrowia. Około godziny radni dyskutowali o restrukturyzacji kutnowskiej placówki. Szpital musi znaleźć, do zakończenia programu restrukturyzacyjnego, czyli do 25 czerwca, aż 23 mln złotych. Część pieniędzy placówka już ma, resztę trzeba pożyczyć. Dyrektor Tomasz Kłosiński zapewniał, że prowadzone są już rozmowy z bankami w sprawie kredytu.

Wiceminister Fronczak zapowiedział przed wyjazdem, iż dyrekcja SP ZOZ może liczyć w każdej chwili na pomoc ministerstwa zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za informację

Może rozwiązaniem, nie twierdzę, że dobrym, ale lepszym od obecnego byłoby utworzenie z Kutna powiatu grodzkiego, z z reszty powiatu kutnowskiego i całego łęczyckiego -nowego powiatu ziemskiego (tzn. Łęczyca byłaby w powiecie kutnowskim ziemskim). Towarzystwo ze starostwa wymieszałoby się trochę i może uspokoiła i nie miałoby wpływu na samo Kutno. Urząd Miasta Kutna działa nieporównywalnie sprawniej od Starostwa Powiatowego.

W ogóle powiaty to zbędny i szkodliwy twór. Powiaty są prawie pozbawione własnych źródeł dochodów, a obarczane najcięższyni zadaniami: edukacją ponadgimnazjalną i ochroną zdrowia. Poza tym istnienie na teranie miast infrastruktury w połowie "miejskiej", a w połowie "powiatowej" prowadzi po prostu do bałaganu, bo instytucje zwykle nie są w stanie się porozumieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.